Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

OSiR zaprasza sportowców-amatorów

2017-09-19 08:58:32 (ost. akt: 2017-09-19 09:31:28)

Autor zdjęcia: OSiR

Na początku października ruszają halowe rozgrywki organizowane przez olsztyński Ośrodek Sportu i Rekreacji. Jeszcze można zgłaszać zespoły do amatorskich mistrzostw Olsztyna w piłce nożnej, siatkówce, siatkówce plażowej i tenisie stołowym.

W ubiegłym roku we wszystkich rozgrywkach wzięło udział ponad 700 sportowców-amatorów. Wszystko wskazuje na to, że tym razem nie będzie gorzej. — Rozgrywki ligowe chcemy rozpocząć na początku października, dlatego są to już ostatnie dni, w których można się zgłaszać. Nieprzekraczalny termin to 26 września — wyjaśnia Marek Makowski.

W tym roku OSiR przeprowadzi halowe rozgrywki w piłce nożnej, siatkówce, siatkówce plażowej i tenisie stołowym. — Dużą popularnością cieszy się oczywiście piłka nożna — mówi Marek Makowski. — W tym przypadku rywalizacja jest dwustopniowa: I i II liga. W każdej z nich gra około dziesięciu drużyn, oczywiście te, które się zgłoszą po raz pierwszy, zaczynają rywalizację od II ligi.
Ponieważ są to rozgrywki amatorów, więc organizatorzy narzucili pewne ograniczenie: oprócz amatorów mogą w nich grać zawodnicy na co dzień występujący najwyżej w IV lidze.

W siatkówce są trzy poziomy rozgrywek: ekstraklasa, I i II liga, a w każdym z nich występuje po około 10 drużyn. — Jest to trochę płynne, bo zdarza się, że zespoły rozpadają się albo nie chcą awansować wyżej — wyjaśnia Makowski.
W tym przypadku również są pewne obostrzenia: byli zawodnicy ligowi mogą w nich grać minimum pół roku po zakończeniu kariery.

Poza tym OSiR przeprowadzi halowe rozgrywki w siatkówce plażowej (maksymalnie 12 drużyn) i drużynowe mistrzostwa Olsztyna w tenisie stołowym (10 zespołów w I lidze i 18 w II lidze). — W tenisie stołowym II liga jest dość liczna, dlatego w przyszłości chcemy podzielić ją na II i III ligę — dodaje Marek Makowski.
Przypominamy: ostateczny termin zgłoszeń upływa 26 września.
Poza tym OSiR przeprowadzi indywidualne mistrzostwa Olsztyna w tenisie stołowym — jest to impreza cykliczna organizowana jako Grand Prix Olsztyna. W tym przypadku za każdym razem zapisy będą tuż przed zawodami.
Więcej informacji: tel. 89 527 02 27, dział sportu OSiR, ul. Żołnierska 13a.
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB