Trzecie miejsce olsztyńskich golfistów w mistrzostwach Izb Adwokackich

2017-09-17 20:50:40(ost. akt: 2017-09-17 21:09:49)

Autor zdjęcia: togagolf.pl

Pole golfowe Mazury Golf & Country Club w Naterkach gościło uczestników XVIII Turnieju TOGAGOLF 2017
Imprezę zorganizowała Okręgowa Rada Adwokacka w Olsztynie. W sobotę został rozegrany otwarty turniej główny XVIII TOGAGOLF 2017, a w niedzielę uczestnicy mogli poprawić swoje wyniki, rywalizując z turnieju XVIII TOGAGOLF REWANŻ. Podczas dwóch dni w turniejach i konkursach rywalizowało około 127 osób, w tym wielu adwokatów i przedstawicieli innych zawodów prawniczych. Licznie przybyli także kibice, którzy wspomagali swoich przyjaciół i bliskich. Prowadzone były też klasyfikacje open obejmujące wszystkich uczestników oraz klasyfikacje adwokatów i prawników obejmująca przedstawicieli innych zawodów prawniczych.

Najważniejszą konkurencją były VI Mistrzostwa Izb Adwokackich w Golfie. Mistrzami Polski zostali Krzysztof Łazowski i Andrzej Piotrowski reprezentujący Izbę Łódzką. Tytuły wicemistrzowskie zdobyli Andrzej Mataj i Mirosław Łopatto z Izby Szczecińskiej, a Katarzyna Zawada i Jerzy Dobrzański z Izby Olsztyńskiej zakończyli zawody na trzecim miejscu. Efektowne puchary ozdobią siedziby zwycięskich rad adwokackich.

W klasyfikacji indywidualnej adwokatów triumfował Krzysztof Łazowski przed Andrzejem Piotrowskim, trzecie miejsce zajął Andrzej Mataj. Pierwszą dziesiątkę w tej klasyfikacji uzupełniają: Grzegorz Jaworski (Katowice), Jerzy Dobrzański (Olsztyn), Mirosław Łopatto (Szczecin), Adam Kiczka (Gdańsk), Zofia Woźniak (Warszawa), Katarzyna Zawada (Olsztyn) i Jagoda Wolska (Łódź).

W konkurencji prawników (obejmującej przedstawicieli innych zawodów prawniczych) najlepszy rezultat osiągnął Radosław Radowski przed Tomaszem Staranowiczem i Sławomirem Majchrzakiem, a w klasyfikacji open zwyciężył Wojciech Ochocki przed Waldemarem Bacławskim i Aleksandrem Łazowskim. Najlepszy rezultat brutto osiągnął Cezary Łosko, pokonując pole z zaledwie dwoma uderzeniami powyżej par.

W niedzielę w TOGAGOLF REWANŻ rywalizację adwokatów wygrał Mirosław Łopatto z Izby Szczecińskiej przed Grzegorzem Jaworskim z Izby Katowickiej i Jagodą Wolską z Izby Łódzkiej. Wśród prawników najlepszy wynik osiągnął Paweł Skarżyński. Rywalizację open wygrała Agnieszka Bednarczyk, a najlepszy wynik brutto osiągnął Romuald Centkowski.

Podczas turnieju rozegrane zostały również konkursy na najdłuższe uderzenie - longest drive (zwycięzcy: Julia Woźniak i Krzysztof Łazowski) oraz na uderzenie najbliżej dołka - nearest to pin (zwyciężył Artur Górski). W Akademii Golfa uczestnicy poznawali zasady tej dyscypliny i próbowali swoich sił. Początkujący golfiści grali na małym 6-dołkowym polu.

Uroczyste zakończenie rozgrywanego w sobotę turnieju głównego, rozdanie pucharów i nagród odbyło się domu klubowym MG&CC, który jest jednym z najefektowniejszych obiektów tego typu w Polsce. Podczas akcji charytatywnej na rzecz niepełnosprawnego dziecka golfiści zebrali 2280 zł.

Ogólnopolski Turniej Golfowy Adwokatów TOGAGOLF ma swoich wiernych fanów. Są osoby, które uczestniczą w zawodach od początku, czyli od 2000 roku. Pomysłodawcą i organizatorem turnieju z upoważnienia Okręgowej Rady Adwokackiej jest Jerzy Dobrzański. Turniej od lat wspiera Naczelna Rada Adwokacka, a szczególne podziękowanie należą się Stanisławowi Estreichowi, przewodniczącemu Komisji Integracji Środowiskowej Sportu, Turystyki i Wypoczynku NRA.