Znicz wygrał w Pasymiu i został liderem IV ligi

2017-09-16 18:58:31(ost. akt: 2017-09-16 19:31:26)

Autor zdjęcia: Artur Dryhynycz

Pierwsza połowa sobotniego meczu w Pasymiu stała na znakomitym poziomie. Oba zespoły grały szybką piłkę, ale zdecydowanie lepiej zaprezentowali się goście z Białej Piskiej, którzy ostatecznie 2:1 pokonali Błękitnych.
Co prawda pierwsi groźną sytuację stworzyli gospodarze, bo w 10. min znakomitym strzałem w okienko popisał się Malanowski, ale gola nie było, bo równie znakomitą interwencją popisał się Masłowski. Była to pierwsza i zarazem ostatnia groźna sytuacja wypracowana przez Błękitnych — od tej pory boisko opanowali goście, którzy co chwila usiłowali pokonać pasymskiego bramkarza: w 13. min efektowną akcję strzałem nad poprzeczką zakończył Dymiński, trzy minuty później niecelnie uderzył Jaremkiewicz, w 20. min zbyt lekko strzelił Kossyk, w 28. min efektowną przewrotką popisał się Żurniewicz (piłka przeleciała obok słupka), jednak pięć minut później Białorusin otrzymał znakomite podanie od Dymińskiego i nie dał najmniejszych szans bramkarzowi Błękitnych. Zaledwie dwie minuty później mogło być 0:2, ale tym razem Miara obronił strzał Dymińskiego. Jednak co się odwlecze, to nie uciecze... W 40. minucie obrońcy gospodarzy zagrali niczym mali chłopcy we mgle, a Żurniewicz nie zmarnował okazji i z 5 metrów zdobył drugiego gola.
Po przerwie tempo siadło, oba zespoły grały tak, jakby prowadziły po 4:0. O ile spokojna gra gości nie dziwiła, o tyle dość zaskakująca była postawa Błękitnych, którzy sprawiali wrażenie pogodzonych z losem. — Ale wystarczy, że zdobędą gola, by zrobiły się niepotrzebne emocje — powiedział obserwujący mecz Jacek Jankowski, prezes Znicza. No i jego słowa się sprawdziły, gdy w końcówce Malanowski zdobył kontaktową bramkę (po kiksie Tercjaka). Ostatnie minuty to rozpaczliwe ataki gospodarzy, jednak goście już nie dali sobie wydrzeć trzech punktów. — Znicz był lepszy i zasłużenie wygrał — podsumował Mirosław Romanowski, trener Błękitnych.

• Inne mecze 7. kolejki: Motor Lubawa — Błękitni Orneta 3:0, Pisa Barczewo — Mrągowia Mrągowo 0:1, Tęcza Biskupiec — Orlęta Reszel 4:3, Amex Bączek Unia Susz — Tęcza Miłomłyn 5:0, mecze niedzielne: Rominta Gołdap — Granica Kętrzyn, Mamry Giżycko — MKS Korsze, Concordia Elbląg — Zatoka Braniewo.