W Piasecznie Indykpol AZS wygrał z Katowicami

2017-09-15 21:52:56(ost. akt: 2017-09-16 00:57:01)
Trener Indykpolu AZS, Roberto Santilli, mógł być zadowolony z postawy drużyny w piątkowym meczu

W pierwszym meczu Memoriału Zdzisława Ambroziaka Indykpol AZS wygrał 3:1 z GKS Katowice! W sobotnim półfinale olsztynianie zmierzą się z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.
• Indykpol AZS Olsztyn — GKS Katowice 3:1 (-21, 23, 16, 17)
INDYKPOL AZS: Woicki, Andringa, Zniszczoł, Hadrava, Rousseaux, Kochanowski, Żurek (libero) oraz Makowski, Kańczok, Buchowski
GKS: Komenda, Kapelus, Pietraszko, Butryn, Sobański, Kohut, Mariański (l) oraz Quiroga, Witczak, Fijałek, Krulicki, Stańczak (l)

Początek pierwszego seta był dość wyrównany, ale potem niewielką przewagę wypracowali sobie katowiczanie. Co prawda, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur nie złożyła broni i prawie odrobiła straty (20:21), ale w końcówce to jednak GieKSa była skuteczniejsza.

W drugiej partii role się odwróciły — tym razem Indykpol AZS odskoczył na kilka punktów (7:4, 14:11), ale potem ekipa trenera Piotra Gruszki najpierw doprowadziła do wyrównania, a potem nawet objęła prowadzenie 19:18. Jednak ostatnie słowo należało do olsztynian.

Dwa następne sety to już zdecydowana przewaga Indykpolu AZS, który tym samym zapewnił sobie awans do sobotniego półfinału, w którym zmierzy się z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Początek meczu w Arenie Ursynów o godz. 17.30.

W rozegranym równolegle, tyle że właśnie w stolicy, spotkaniu siatkarze ONICO Warszawa pokonali bydgoską Łuczniczkę 3:0 (33, 16, 13). Oto składy obu zespołów — ONICO: Firlej, Samica, Wrona, Gjorgiew, Kwolek, J. Nowakowski, Wojtaszek (libero) oraz Warda, Kowalczyk, Gruszczyński (l); ŁUCZNICZKA: Goas, Ananiew, Jurkiewicz, Filipiak, Batagim, Sacharewicz, Kowalski (l) oraz Gryc, Bobrowski, Rohnka, Sieńko, Szalacha.
Warszawianie spotkają się we wcześniejszym sobotnim półfinale z Lotosem Treflem Gdańsk (g. 15). W niedzielę gry o miejsca: trzecie (g. 11) oraz pierwsze (13).