Piątek, 22 czerwca 2018. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Jacek Magiera zwolniony, Legię przejmują Chorwaci

2017-09-13 10:47:53 (ost. akt: 2017-09-13 16:56:46)

Autor zdjęcia: Emil Marecki

Piłkarski mistrz Polski wydał o godz. 10 oficjalny "komunikat w sprawie zmian w sztabie i pionie sportowym Legii". Czyli tłumacząc to z polskiego na polskie: poinformował o zwolnieniu ze stanowiska trenera Jacka Magiery. Poniżej zamieszczamy to, co napisał o tym oficjalny portal klubu ze stolicy (pisownia oryginalna). A tymczasem do Legii przybywa zaciąg z Chorwacji...

Decyzją Zarządu Klubu Legia Warszawa Jacek Magiera przestał dzisiaj pełnić obowiązki trenera pierwszego zespołu. Klub zakończył również współpracę z dyrektorem sportowym - Michałem Żewłakowem. Ze sztabu Legii odchodzi ponadto asystent trenera - Tomasz Łuczywek oraz trener przygotowania fizycznego - Sebastian Krzepota.

„Spotkałem się z Jackiem dziś rano i podziękowałem mu za wszystko, co zrobił dla Legii, nie tylko jako pierwszy trener, ale przez te wszystkie lata, które spędził w Klubie. To była dla mnie osobiście bardzo ciężka rozmowa, bo darzę Jacka olbrzymim szacunkiem i sympatią. On jest i pozostanie częścią Klubu. Mam nadzieję, że kiedyś tu jeszcze wróci. Nigdy nie zapomnimy mu pięknych chwil, które przeżyliśmy w Lidze Mistrzów oraz Mistrzostwa Polski. Dzisiaj w Klubie konieczne są jednak głębsze zmiany w obszarze sportowym, które mają nam pomóc osiągnąć cel na ten rok, jakim jest obrona Mistrzostwa Polski, ale przede wszystkim zbudować w Klubie długofalową jakość, która będzie fundamentem trwałego rozwoju i sukcesów sportowych na miarę naszych ambicji i oczekiwań. Dlatego musieliśmy podjąć trudne, ale przemyślane decyzje” - powiedział Dariusz Mioduski, Prezes Zarządu Legii Warszawa.

Odnosząc się do pozostałych zmian Dariusz Mioduski dodał: „Wszystkim bardzo dziękuję za pracę dla Legii i współtworzenie jej sukcesów. Szczególnie Michał był jednym z filarów Klubu w ostatnich latach, najpierw jako zawodnik, potem dyrektor skautingu i wreszcie dyrektor sportowy. Cenię jego wiedzę i umiejętności, a przy tym bardzo go lubię, jako człowieka. Wierzę, że będzie dalej rozwijał swoją karierę i na zawsze pozostanie przyjacielem Legii, która wiele mu zawdzięcza”.

Informacja o obsadzie stanowiska trenera pierwszego zespołu Legii Warszawa zostanie podana do wiadomości w oddzielnym komunikacie jeszcze dzisiaj, w godzinach popołudniowych.

Tymczasem już po g. 12 na Twitterze pojawiła się informacja, że następcą Magiery będzie Romeo Jozak, jego asystentem - Dean Klafurić, a Akademię Piłkarską Legii obejmie kolejny Chorwat: Ivan Kepcija.
Potwierdziło się to o tyle, że Jozak, faktycznie, został trenerem warszawian (to jego pierwsza praca w seniorskiej piłce!), ale asystem trenera nadal będzie Aleksandar Vuković. Z kolei Kepcija został nowym dyrektorem technicznym klubu (nowo utworzone stanowisko), a za przygotowanie fizyczne legionistów będzie odpowiadał Krasimir Sos.
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB