Sobota, 23 czerwca 2018. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

AZS UWM wygrał memoriał Wawrzyczka

2017-09-11 11:00:00 (ost. akt: 2017-09-10 21:59:39)
AZS UWM II

Olsztyn - Memoriał prof. Wiktora Wawrzyczka w siatkówce. Nz: Mecz AZS UWM II Olsztyn - Trefl Lębork.

AZS UWM II Olsztyn - Memoriał prof. Wiktora Wawrzyczka w siatkówce. Nz: Mecz AZS UWM II Olsztyn - Trefl Lębork.

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Weekendowy siatkarski memoriał Wawrzyczka w Kortowie zakończył się wygraną drugoligowego AZS UWM prowadzonego od tego sezonu przez byłego gracza AZS Grzegorza Krzana.

Coroczny turniej poświęcony pamięci profesora Wiktora Wawrzyczka na dobre wrósł już w kalendarz siatkarskich imprez w Olsztynie. I nic dziwnego, bo zasługi profesora dla rozwoju olsztyńskiej siatkówki są nie do przecenienia. W tym roku w Kortowie wystąpili drugoligowcy z Grudziądza, Lęborka oraz dwaj rywale z „olsztyńskiej” grupy II ligi, czyli AZS UWM i MOS Wola Warszawa. Obronną ręką z tej rywalizacji wyszli olsztynianie, którzy za tydzień jadą do stolicy na towarzyski turniej organizowany przez Czołg AZS UW. Z kolei przed tygodniem AZS UWM zajął drugie miejsce w turnieju o puchar prezesa MOS Wola, m.in. pokonując 3:1 gospodarzy i 3:0 właśnie AZS UW. Ligowe rozgrywki ruszają 30 września, kiedy to AZS UWM podejmie w Kortowie ekipę Centrum Augustów.

— Na razie jest dobrze. Bywa, że na treningach pracuje 18-19 chłopaków, więc jest komu trenować i grać — mówi Grzegorz Krzan, trener AZS UWM. — Widać zapał i ambicję, no i oby tak dalej (uśmiech). Okazało się, że w warunkach bojowych, czyli w trakcie meczu, też nieźle to funkcjonuje. Nadal wspiera nas radą i dobrym słowem trener Grygołowicz, z czego jestem bardzo zadowolony (Andrzej Grygołowicz to były już długoletni szkoleniowiec II-ligowego AZS UWM — red.). Nie chciałbym zapeszać, bo różnie to bywa, ale na razie nastroje są bardzo dobre. I życzyłbym sobie, żeby nadal tak było. Jeśli chodzi o samo granie, to też wyglądało to lepiej niż tydzień temu w Warszawie, gdzie pojechaliśmy po bardzo ciężkim mikrocyklu. A teraz chłopcy mieli dużo więcej energii, czasami nawet za dużo jak na ten etap przygotowań (uśmiech). Było nieźle, choć, wiadomo, jeszcze sporo pracy przed nami — kończy Krzan.

• AZS UWM: Rafał Maluchnik, Karol Jankiewicz (rozgrywający), Grzegorz Szczotko, Sebastian Kostrubski (atakujący), Wiktor Mielczarek, Oliwier Kubacki, Dorian Nawrocki, Łukasz Guzewicz, Marcin Kamiński, Maciej Petelczyc (przyjmujący), Mateusz Lewoc, Norbert Fabisiak, Tomasz Narkun, Radosław Polak (środkowi), Jakub Ciunajtis, Gracjan Godlewski (libero). Trener: Grzegorz Krzan; trener koordynator: Andrzej Grygołowicz.

• Wyniki AZS UWM Olsztyn: Trefl Lębork 3:0 (16, 13, 21), MOS Wola Warszawa 3:1, Stal Grudziądz 3:0 (23, 21, 25). Inne mecze: MOS Wola Warszawa — Stal Grudziądz 1:3 (-21, 34, -23, -23), Trefl Lębork — Stal 0:3 (-21, -21, -23), Trefl — MOS Wola 2:3.
Kolejność: 1. AZS UWM 9 pkt, sety 9:1; 2. Stal 6, 6:4; 3. Wola 2, 5:8; 4. Trefl 1, 2:9. pes


Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB