Polacy ograli Kazachstan i nadal są liderem grupy E!

2017-09-04 22:36:36(ost. akt: 2017-09-04 23:14:05)

Autor zdjęcia: Emil Marecki

W poniedziałkowy wieczór w meczu eliminacji mistrzostw świata polscy piłkarze wygrali 3:0 z Kazachstanem, dzięki czemu utrzymali trzypunktową przewagę nad rywalami.
• Polska — Kazachstan 3:0 (1:0)
1:0 — Milik (11), 2:0 — Glik (74), 3:0 — Lewandowski (86 k); sędziował: Andris Treimanis (Łotwa); widzów: 56 963
POLSKA: Łukasz Fabiański - Łukasz Piszczek, Kamil Glik, Michał Pazdan, Maciej Rybus - Maciej Makuszewski (65 Jakub Błaszczykowski), Piotr Zieliński, Krzysztof Mączyński (89 Jan Bednarek), Arkadiusz Milik, Kamil Grosicki (90 Łukasz Teodorczyk) - Robert Lewandowski
KAZACHSTAN: Dawid Łorija - Gafurżan Sujumbajew, Jełdos Achmietow, Jurij Łogwinienko, Wiktor Dmitrienko, Dmitrij Szomko - Abzał Biejsiebiekow (86 Aschat Tagybiergien), Isłambiek Kuat, Asłan Darabajew - Siergiej Chiżniczenko (68 Aleksiej Szczotkin), Roman Murtazajew

Po sobotnim laniu z Danią (0:4) polscy piłkarze w poniedziałek musieli wygrać z Kazachstanem, by utrzymać trzypunktową przewagę nad najgroźniejszymi rywalami. No i od początku osiągnęli przewagę, a w 11. minucie do siatki rywali trafił Milik. Ten sam zawodnik w 37. minucie mógł podwyższyć na 2:0, lecz fatalnie spudłował po znakomitym podaniu Lewandowskiego. Na początku drugiej połowy Kazachstan zdobył wyrównującego gola, jednak sędzia odgwizdał pozycję spaloną Kuata, który przeszkadzał Fabiańskiemu podczas interwencji. W 73. minucie powinno być 2:0, niestety, arbiter nie zauważył, że po strzale Lewandowskiego z rzutu wolnego piłka przekroczyła linię bramkową. Ale co się odwlecze, to nie uciecze — kilkadziesiąt sekund później Glik popisał się efektowną główką, po której Łorija po raz drugi musiał wyjąć piłkę z siatki, Sześć minut przed końcem sędzia postanowił nadrobić swój błąd z 73. minuty i podyktował rzut karny za faul na Lewandowskim, faul, którego tak naprawdę nie było... "Lewy" sytuacji nie zmarnował, dzięki czemu Biało-Czerwoni wygrali 3:0.
• Inne poniedziałkowe wyniki grupy E: Armenia — Dania 1:4 (Korjan 6 - Delaney 16, 82, 90+3, Eriksen 29); Czarnogóra — Rumunia 1:0 (Jovetić 75).