Stomil zwycięski, czyli rodzi się twierdza Olsztyn

2017-09-03 00:54:59(ost. akt: 2017-09-03 02:00:25)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

W swoim trzecim w tym sezonie meczu u siebie piłkarze Stomilu odnieśli w sobotni wieczór trzecie zwycięstwo. Drużyna trenera Tomasza Asenskiego pokonała Górnika Łęczna, mimo że aż do 76. minuty przegrywała ze spadkowiczem z Ekstraklasy!
• Stomil Olsztyn — Górnik Łęczna 2:1 (0:1)
0:1
— Tymiński (28), 1:1 — Siemaszko (76 karny), 2:1 — Tanczyk (81)
STOMIL: Leszczyński — Bucholc, Sołowiej, Baranowski, Karankiewicz — Tanczyk (90 Dziemidowicz), Lech, W. Biedrzycki, Dani Ramirez, Ziemann (65 Piotr Głowacki) — Siemaszko (83 Gamakow)
GÓRNIK: Prusak — Kasperkiewicz, Sosnowski, Kosznik — Szewczyk, Sasin (89 Karbowy), Tymiński, Szysz — Bonin, Pitry (77 Jarecki), Suchanek (85 Szerszeń)

Jesienna, deszczowa pogoda nie przeszkodziła olsztynianom w zapisaniu na swoje konto kolejnego "domowego" zwycięstwa. Chociaż uczciwie trzeba przyznać, że przez dobrą godzinę absolutnie się na to nie zanosiło.
Prowadzenie dał gościom Łukasz Tymiński, który w 28. min trafił do bramki Michała Leszczyńskiego po dalekim strzale z rzutu wolnego. W drugiej połowie Górnik postawił na swojej połowie "autobus" i aż do 76. min skutecznie bronił korzystnego wyniku. Wówczas jednak Artur Siemaszko wykorzystał rzut karny, po czym goście z Łęcznej nieco się odkryli, żeby powalczyć o pełna pulę. No i już pięć minut później zostali boleśnie skarceni: Piotr Głowacki znakomicie dograł do Wołodomyra Tanczyka, a aktywny Ukrainiec bez problemów skierował piłkę do pustej bramki. I w ten oto sposób cenne trzy punkty zostały w Olsztynie...
W następną sobotę (9 września) o godz. 18 Stomil zagra w Siedlcach z Pogonią.

• Inne mecze 7. kolejki: Odra Opole — Chojniczanka Chojnice 2:1 (Wodecki 15, 22 — Zawistowski 14); Drutex Bytovia Bytów — Pogoń Siedlce 4:1 (Surdykowski 4, 63, Jakóbowski 15, Wolski 61 — Tomasiewicz 82 k); niedziela: Chrobry Głogów — Miedź Legnica (g. 12.30). Mecze Zagłębie Sosnowiec — GKS Katowice, Stal Mielec — Puszcza Niepołomice, Podbeskidzie Bielsko-Biała — Olimpia Grudziądz, Ruch Chorzów — GKS Tychy (wszystkie na 13 września) oraz Wigry Suwałki — Raków Częstochowa (27 września) zostały przełożone z powodu powołań zawodników do reprezentacji narodowych. pes