Liga Europy nie dla Legii Warszawa...

2017-08-24 20:52:58(ost. akt: 2017-08-24 21:01:20)
Michał Kucharczyk, Legia Warszawa

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

W rewanżowym meczu IV rundy eliminacji Ligi Europy Legia Warszawa na wyjeździe bezbramkowo zremisowała z Sheriffem Tyraspol i odpadła z rywalizacji.
• Sheriff Tyraspol — Legia Warszawa 0:0
LEGIA: Malarz - Jędrzejczyk, Dąbrowski, Pazdan, Hlousek - Kucharczyk (84. Szymański), Jodłowiec (76. Jodłowiec), Mączyński, Nagy (65. Hildeberto) - Moulin - Hamalainen.

W Warszawie mistrzowie Polski zremisowali 1:1, więc w Tyraspolu nie mogli sobie pozwolić na bezbramkowy remis. Niestety, od 38. minuty musieli grać w osłabieniu, bowiem boisko opuścił Michał Pazdan. Najpierw obrońca Legii dostał żółtą kartkę za faul i zamiast przyjąć to do wiadomości, zaczął dyskusję z sędzią, no i po chwili obejrzał żółtą kartkę po raz drugi.
Tym samym sytuacja Legii bardzo się skomplikowała, bo warszawianie w osłabieniu musieli strzelić gola, jednocześnie zachowując czyste konto. A że udało się im zrealizować ten plan tylko w połowie, więc jesienią w europejskich pucharach nie zobaczymy żadnego polskiego klubu...