Niedziela, 24 czerwca 2018. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

Duże zmiany w Lakersach Olsztyn

2017-08-23 10:00:00 (ost. akt: 2017-08-23 06:50:21)
Lakers Olsztyn

Lakers Olsztyn

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Bartosz Bania po siedmiu latach przestał szefować olsztyńskim Lakersom, zastąpił go Arkadiusz Kowalewski, zawodnik, a zarazem jeden ze sponsorów klubu. W tej chwili nadal nie wiadomo, kto będzie trenerem Jeziorowców.

Została powołana Rada Sekcji Futbolu Amerykańskiego AZS UWM Olsztyn, a głównym koordynatorem został Arkadiusz Kowalewski. Poza nim w składzie rady znaleźli się: Krzysztof Mrówka (kierownik drużyny), Przemysław Zienkiewicz (finanse), Piotr Materna (marketing) i Tomasz Sawicki (logistyka). — Powodem mojej rezygnacji jest przede wszystkim brak czasu — tłumaczy Bartosz Bania. — W Lakersach to była przecież praca społeczna, która dochodów nie przynosiła, a wręcz odwrotnie, no i niemiłosiernie kradła czas. Chciałem się rozwijać zawodowo (Bania pracuje w policji — red.), a dodatkowe zajęcia mocno w tym przeszkadzały. Już w ubiegłym roku chciałem zakończyć sportową działalności, ale było zbyt dużo ważnych spraw do załatwienia. Postanowiłem odejść w momencie, kiedy większość problemów będzie już za nami i wszystko w miarę dobrze się poukłada. No i ten czas właśnie przyszedł. Sekcja nie ma długów, a efekt sportowy zespołu był w tym roku znaczący. To nie oznacza jednak, że zrywam całkowicie z pracą na rzecz Lakersów. Właśnie teraz staram się pozyskać środki dla naszych juniorów, którzy 9 września rozpoczynają rozgrywki — podkreśla Bania.
Aktualnie w sekcji trwa przerwa wakacyjna, która nie oznacza jednak całkowitej bezczynności, bo gracze, który wrócili z wakacji, albo są na miejscu, już rozpoczęli delikatny rozruch, ale poważny okres przygotowawczy rozpocznie się dopiero z początkiem października. Niepewna jest nadal sprawa szkoleniowca Jeziorowców, bo Jamar Dials wyjechał z Polski i wiele wskazuje na to, że do Olsztyna już nie wróci. W takiej sytuacji coraz bardziej pilne staje się pozyskanie nowego szkoleniowca, a także jednego futbolisty zza oceanu. Na to potrzeba jednak odpowiednich środków, a do ich gromadzenia nowa rada sekcji dopiero przystępuje.
— Jeżeli chodzi o trenera to jesteśmy w trakcie rozmów z trzema kandydatami ze Stanów — wyjaśnia Arkadiusz Kowalewski. — Myślę, że gdzieś tak za tydzień w tej sprawie będziemy wiedzieli dużo więcej. Mimo wszystko nie wykluczamy jeszcze powrotu Jamara — dodaje Kowalewski.
• Do rywalizacji o mistrzostwo Polski juniorów przystąpi 13 drużyn, które podzielono na 3 grupy. Olsztynianie zagrają w grupie wschodniej, mając za rywali: Lowlanders Białystok, Mustangs Płock i Eagles Warszawa. 9 września Lakersi podejmą Mustangi. lech
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. tragedia #2313824 | 95.160.*.* 25 sie 2017 01:56

    Jak to ci co trenują na stadionie uwm to pożal się boże.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)