Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Kolarze polubili trasę nad Krzywym [zdjęcia]

2017-07-31 10:00:00 (ost. akt: 2017-07-31 13:04:01)

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Blisko 900 osób rywalizowało w olsztyńskich zawodach z cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon. W najbardziej prestiżowym wyścigu (giga mężczyzn) zwyciężył Paweł Kowalkowski z podiławskiego Fijewa przed Arturem Korcem z Olsztyna.

Inicjatorem cyklu jest pochodzący z Ełku Cezary Zamana, znany przed laty kolarz szosowy, były reprezentant Polski i zwycięzca Tour de Pologne. Olsztyńska impreza znalazła się w kalendarzu Polskiego Związku Kolarskiego, stanowiąc jeden z etapów rywalizacji o Puchar Polski w maratonie MTB. Przedział wieku uczestników olsztyńskich zawodów wahał się od 3 do 77 lat.

Uczestnicy tego popularnego cyklu pojawili się w stolicy Warmii i Mazur już po raz siódmy. W tegorocznej edycji start, meta i miasteczko rowerowe zlokalizowano tuż przy Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego znajdującego się na ulicy Sielskiej.

Zawody otworzył prezydent Piotr Grzymowicz: — Jestem bardzo zadowolony, że Olsztyn ponownie gości tak wielu kolarzy startujących w Mazovia MTB Marathon. Jego uczestnicy, pochodzący z różnych stron kraju, będą mieli okazję poznać nasze piękne miasto i równie piękne jego okolice.

Szczególnie cieszy mnie obecność najmłodszych zawodników. Mam nadzieję, i tego wam życzę, że wielu z was będzie w przyszłości reprezentować nasz kraj w ważnych międzynarodowych imprezach kolarskich. Życzę szczęśliwego dojechania do mety i do zobaczenia za rok — zakończył prezydent Grzymowicz, po czym... wsiadł na rower i ruszył na trasę wyścigu hobby (zmagano się na czterech dystansach: hobby — 8,5 km, fit — 31 km, mega — 54 km i giga — 77 km).

Rywalizacja, jak zwykle w tak licznie obsadzonych wyścigach kolarskich, była niezwykle zacięta, więc nie obyło się bez kilku wywrotek, na szczęście niegroźnych. Najwięcej było ich na leśnym szutrowym odcinku blisko jeziora Krzywego.

Natomiast dzieci do lat 6 startowały w wyścigach MiniMini+Mazovia. Trasą ich zmagań była pętla o długości około 400 m. Każde startujące dziecko otrzymało upominek. Wśród 4-latków zwyciężył Wiktor Rudnicki z Olsztyna, a najbardziej zadowolony był jego tata Piotr: — Staramy się jak najczęściej rodzinnie jeździć rowerami i pewnie to spowodowało, że syn był pierwszy. Wiktor chodzi do olsztyńskiego przedszkola Bajka — poinformował pan Piotr.

Pierwszym zwycięzcą zawodów okazał się Mateusz Szczepański z mazowieckiego Janowa. Był pierwszy wśród wszystkich uczestników wyścigu hobby, a całą trasę pokonał w czasie 19 min i 37 sek. — Startowałem w Olsztynie po raz pierwszy — powiedział. — Trasa nie była łatwa, ale dało się przejechać. Nie jeżdżę rowerem codziennie, bo nie za bardzo mi się chce — przyznał uczeń siódmej klasy Szkoły Podstawowej w Janowie, który już kilka razy stawał na podium tego cyklu.

Uwagę zwracała jednakowo ubrana w stroje klubowe grupa młodych kolarzy z Truso Elbląg. — Jest nas siedmiu i mamy od 13 do 16 lat — wyjaśniał Klaudiusz Siedlaczek, uczeń pierwszej klasy II LO w Elblągu. — Trenujemy regularnie kolarstwo górskie w Truso. Ale na szosie też jeździmy i startujemy — dodał Jan Krajewski, uczeń ostatniej klasy Gimnazjum Regent. Tu jesteśmy po raz pierwszy. Sześciu z nas pojedzie na 31 km, jeden w hobby.
Kolejny (10.) wyścig Cisowianka Mazovia MTB Marathon zostanie rozegrany 18 sierpnia w Ełku.

LECH JANKAWyniki (open)
• Giga, kobiety: 1. Magdalena Kosko (Ząbki), 2. Joanna Gumieniak (Warszawa), 3. Małgorzata Lutecka (Łódź). Mężczyźni: 1. Paweł Kowalkowski (Fijewo), 2. Artur Korc (Olsztyn), 3. Andrej Dianow (Hotel Zamek Ryn), 4. Damian Perkowski (Ełk), 6. Michał Wyżlic (Lubawa), 9. Radomir Chmiel (Olsztyn).
• Mega, kobiety: 1. Urszula Luboińska, 2. Izabela Macutkiewicz (obie Warszawa), 3. Anna Ostrowska (Chorzele), 6. Iwona Zaniewska (Olsztyn), 9. Anna Kołatka (Iława). Mężczyźni: 1. Daniel Packi (Tomaszów Mazowiecki), 2. Paweł Baranek (Warszawa), 3. Andrzej Poczopko, 4. Łukasz Dudko (obaj Olsztyn), 8. Kacper Danielewski (Nowe Miasto Lubawskie).
• Fit, kobiety: 1. Dorota Czajkowska, 2. Katarzyna Gregorowicz (obie Mysiadło), 3. Katarzyna Paszczyk (Ełk), 15. Marlena Gortatowska (Olsztyn). Mężczyźni: 1. Arkadiusz Zarzycki (Gdańsk), 2. Adam Płoski (Ciechanów), 3. Rafał Cichocki (Sulejówek), 4. Marcin Jasiński (Lubawa), 7. Mariusz Krzywiel (Lidzbark Warmiński)
• Hobby, kobiety (dziewczęta): 1. Malwina Krzyczkowska (Radzymin), 2. Jadwiga Kucharska (Gdynia), 3. Katarzyna Jedynak (Rogów), 10. Patrycja Bożyczko (Elbląg). Mężczyźni (chłopcy): 1. Mateusz Szczepański (Janów), 2. Szymon Lachowicz (Warszawa), 3. Mateusz Szyszko (Otwock), 7. Mateusz Stapel (Bartoszyce).

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. tu plus tu is for #2438731 | 78.88.*.* 12 lut 2018 17:09

  eszkere ale fajna impreza, tak bez alko?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. hurrrra #2298812 | 83.9.*.* 31 lip 2017 22:47

  coś takiego - nareszcie doczekałam się polskiej nazwy naszego jeziora KRZYWE , do tej pory GO namolnie nazywała je po niemiecku Ukiel

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. USTALMY NAZWĘ JEZIORA #2298676 | 94.254.*.* 31 lip 2017 19:14

   Wszyscy nazywają to jezioro KRZYWYM ,zapomnijmy więc o uklu,ukielu czy jakoś tak.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. zorz #2298652 | 88.156.*.* 31 lip 2017 18:23

   Właśnie, Fijewo jest pod Lubawą, a nie Iławą.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. pio #2298557 | 188.106.*.* 31 lip 2017 16:04

   Pytanie za sto punktów. Czy były burdy? nie. Dlaczego? bo to nie piłka nożna stąd brak łysych umysłowych ameb w szalikach. Nie trzeba bramek i kordonu policji w odwodzie. Olsztyn powinien rozwijać każdy sport poza piłką nożną.

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (11)