Niedziela, 20 stycznia 2019. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Rugby na piasku w Kłajpedzie

2017-07-28 15:00:00 (ost. akt: 2017-07-28 15:42:35)

Autor zdjęcia: archiwum klubu

W piątkowe popołudnie Rugby Team Olsztyn wyruszył do Kłajpedy, gdzie odbędzie się towarzyski turniej rugby na piasku. — Oprócz nas zagrają m.in. zespoły z Litwy, Rosji, Mołdawii — mówi Henryk Pach, menedżer olsztyńskiego zespołu.

Rugby Team utrzymuje przyjacielskie kontakty z Litwinami, w efekcie w jednym roku olsztynianie jadą na turniej do Kłajpedy, a w drugim litewski zespół przyjeżdża do stolicy Warmii i Mazur. Tym razem olsztyńska ekipa pojechała jedynie w sześcioosobowym składzie, ale jakiś olbrzymi kadrowy dramat jej nie grozi, gdyż na plaży grają pięcioosobowe zespoły. — Niestety, kilku ważnych zawodników z tego wyjazdu wyeliminowały kontuzje lub sprawy rodzinne — przyznaje Henryk Pach. — Są to: Przemysław Andrzejewski (prezes Rugby Team Olsztyn — red.), Jerzy Kardaś i Marcin Fijałkowski. Natomiast dla pozostałych, zwłaszcza młodych, graczy udział w międzynarodowym turnieju będzie znakomitą okazją do zdobycia cennego doświadczenia.
Poza mniejszą liczbą zawodników plażowe rugby różnie się też m.in. czasem trwania meczu (2x5 minut), a piłki nie można kopać, ani podawać z ręki do ręki (musi być rzucona). Nie ma też tak charakterystycznych dla zwykłego rugby młynów.
Dla olsztyńskich rugbystów udział w litewskim turnieju jest także sympatycznym urozmaiceniem wakacji, przypomnijmy, że są tuż po udanym sezonie mistrzostw Polski w siedmioosobowej odmianie rugby, w których zajęli niezłe dziewiąte miejsce. — Plażowe rugby jak na razie jest jedynie sportową ciekawostką — nie ma wątpliwości menedżer olsztyńskiej ekipy. — Ale jest to dyscyplina szalenie widowiskowa, więc szybko zdobywa popularność, o czym świadczą tłumy kibiców podczas wielu turniejów.
Po powrocie z Kłajpedy Rugby Team Olsztyn będzie już powoli przygotowywał się do kolejnego sezonu siódemek, który ruszy we wrześniu. Przypomnijmy, że mistrzostwa są rozgrywane systemem turniejowym, no i jest szansa, że jeden z nich zostanie rozegrany w naszym regionie. — Niestety, nie w Olsztynie, bo stolica województwa nie ma przecież odpowiedniego boiska — mówią Henryk Pach i Przemysław Andrzejewski. — Ale prowadzimy rozmowy z władzami jednego z podolsztyńskich miast, więc być może tam odbędzie się jeden z turniejów mistrzostw Polski.
Do Kłajpedy olsztynianie pojechali w składzie: Grzegorz Kawecki, Michał Skindel, Henryk Pach, Marcin Kwiatkowski, Andrzej Oleksiak, Michał Zwoliński.
ad


Polub nas na Facebooku:

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ciekawe ile miasto #2297430 | 5.172.*.* 29 lip 2017 11:32

    ciekawe ile miasto doklada do takich klubow jak oni , przupuszczam ze wielkie zero ,miasto dba jedynie o swoje tramwaje ktore kosztuja full kasy i wikszosc klubow pada lub dziala na granicy poswiecen ( za free0

    ! - + odpowiedz na ten komentarz