Pechowa środa dla polskich par. Żadna z nich nie przebrnęła kwalifikacji

2017-07-20 14:13:04(ost. akt: 2017-07-20 17:54:27)

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Pierwszy dzień rywalizacji siatkarzy plażowych nad jeziorem Ukiel okazał się wyjątkowo pechowy dla polskich par. Wszystkie cztery, które startowały w kwalifikacjach niestety nie przebrnęły tej fazy rywalizacji i pożegnały się z turniejem.
Na olsztyńskich piaskach jako pierwsi zameldowali się Michał Kądzioła i Michał Makowski. Ich inauguracyjny mecz okazał się jednocześnie ostatnim, bo duet uległ białoruskiej parze Kawalenka/Dziadkou 0:2 (21:23, 17:21).

Podobnie rywalizację rozpoczęli Piotr Łukasik i Marcin Ociepski, którzy również pożegnali się z turniejem już po pierwszym spotkaniu. Od naszej pary lepsi okazali się Argentyńczycy - Nicolás Capogrosso występujący wspólnie z Julianem Amado Azaadem. Siatkarze z Ameryki południowej zwyciężyli Polaków w dwóch setach odpowiednio do piętnastu i dwudziestu.

Bez wygrania chociaż jednego seta rywalizację zakończyli również Mateusz Paszkowski i Mateusz Łysikowski, którzy byli ostatnio męską parą z Polski, która wystąpiła we wczorajszych kwalifikacjach. Lepsi od nich okazał się austriacki duet Schnetzer/Muller, który wygrał 21:14 i 21:19.

Kwalifikacji nie przebrnęła również jedyna żeńska para z Polski. Marta Łodej i Magdalena Orlicka przegrały z parą Schwaiger - Strauss 2:0 i odpadły z dalszej rywalizacji.

Przypomnijmy, że od czwartku trwa rywalizacja w fazie grupowej. Najlepsze pary zmagania w rundzie pucharowej, która wyłoni końcowych zwycięzców rozpoczną w sobotę.