Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Stomil na ostatniej prostej

2017-07-20 10:00:00 (ost. akt: 2017-07-21 09:21:51)

Autor zdjęcia: Paweł Piekutowski

Pod koniec lipca startują pierwszoligowe rozgrywki. Stomil jest już w końcowej fazie przygotowań, niestety, nadal nie wiadomo, jaką kadrą będzie ostatecznie dysponował trener Tomasz Asensky. A czasu pozostało bardzo mało...

W sobotę piłkarze Stomilu odpadli z rozgrywek Pucharu Polski. Po rzutkach karnych olsztynianie przegrali z trzecioligową Wartą Sieradz. — Przed tym meczem miałem zaplanowany cały mikrocykl do rozpoczęcia sezonu I ligi. Uwzględniony tam był mecz pucharowy z Sandecją Nowy Sącz — mówi trener Stomilu Tomasz Asensky. — Sami sobie jesteśmy winni temu, że teraz trzeba to wszystko modyfikować. Do piątku będziemy ciężko pracować i na weekend piłkarze dostaną dwa dni wolnego. Ostatnią grę kontrolną rozegramy w poniedziałek i potem już do meczu z Bytovią (29 lipca — red.) będziemy trenować raz dziennie.

Dzisiaj Stomil miał zagrać spring z Lechią Gdańsk opartą o piłkarzy, którzy nie łapią się do podstawowej osiemnastki zespołu z Ekstraklasy. Z meczu jednak zrezygnowano, więc głównym przetarciem przed ligą będzie poniedziałkowy mecz. Miejsce i rywal są jednak ściśle ukrywane przez sztab szkoleniowy. Wszystko po to, żeby najbliżsi rywale ligowi nie mogli przyjechać na przeszpiegi.

— Cały czas pracujemy nad tym. Wielu piłkarzy czeka na odpowiedź z naszej stronie. Musimy dopiąć ostatnie aspekty finansowe. Nie chcemy kogoś ściągać, a potem nie móc wywiązywać się z umowy. Wszystko jednak wskazuje na to, że uda się nam pozyskać nowych zawodników. O nazwiskach nie chcę jeszcze mówić, bo konkurencja nie śpi — dodaje Asensky.

Olsztyński sztab szkoleniowy podjął decyzję o włączeniu do kadry dwóch zawodników, którzy byli ostatnio testowani. Z Lechii Gdańsk na zasadzie wypożyczenia ma trafić Daniel Mikołajewski, a w najbliższym czasie kontrakt ma podpisać Ernest Dzięcioł, który ostatnio grał w Leginovii Legionowo. — Jeżeli chodzi o Marcina Stromeckiego z Siarki Tarnobrzeg, to wszystko jest w zawieszeniu. Nie potwierdzam, ani nie zaprzeczam, że będzie u nas grał. Cały czas przyglądam się jeszcze Tomaszowi Zającowi (Sandecja Nowy Sącz — red.). Jeżeli potwierdzi swoje umiejętności, to ma szansę z nami zostać — twierdzi szkoleniowiec Stomilu.

Dzisiaj ma zostać dokończone walne zebranie udziałowców spółki akcyjnej, która zarządza klubem. Walne było już przerywane dwukrotnie, a piłkarze oraz pracownicy klubu nie dostali zaległych pieniędzy. W Olsztynie oczekują także na przyjazd delegata Polskiego Związku Piłki Nożnej, który ma prześwietlić olsztyński obiekt. Stomil licencję otrzymał na grę w Ostródzie, ale po poprawkach wykonanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji jest realna szansa na zmianę decyzji.
EMIL MARECKI

Stomil Olsztyn, stoją od lewej: Tomasz Zahorski, Paweł Baranowski, Rafał Śledź, Igorz Biedrzycki, Wiktor Biedrzycki, Wojciech Dziemidowicz, Jakub Mosakowski, Daniel Mikołajewski, Sebastian Szypulski, Artur Siemaszko, Marcel Ziemann; w środku od lewej: Ryszard Świderski (kierownik), Grzegorz Lech, Mateusz Mętlicki, Karol Żwir, Piotr Skiba, Michał Leszczyński, Adrian Serowiec, Piotr Głowacki, Paweł Głowacki, Ernest Dzięcioł, Paweł Załęski (masażysta); siedzą od lewej: Tomasz Aleksander, Grzegorz Wódkiewicz (asystent trenera), Tomasz Asensky (trener), Sylwester Wyłupski (trener bramkarzy), Janusz Bucholc
Fot. Paweł Piekutowski
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. hahaha #2294069 | 87.205.*.* 24 lip 2017 13:07

  Dobre, kto chciałby szpiegować drużynę z końcówki tabeli?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Teresa #2291635 | 88.156.*.* 21 lip 2017 10:11

  A na co to komu potrzebne !!??

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. docho #2291413 | 83.9.*.* 21 lip 2017 00:25

  Asystent trenera bedzie pilnował żeby nie pili przed meczem

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. XXX #2290781 | 37.47.*.* 20 lip 2017 12:16

  Rzutki karne? Co to jest?

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)