środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Święto plażówki nad Ukielem

2017-07-17 10:00:00 (ost. akt: 2017-07-17 08:27:08)

Autor zdjęcia: archiwum organizatorów

W środę początek Warmia Mazury World Tour Olsztyn 2017. — Będzie to ostatni sprawdzian przed mistrzostwami świata, które odbędą się w Wiedniu między 28 lipca a 6 sierpnia — wyjaśnia prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

— Plażówka na światowym poziomie już od środy ponownie nad Ukielem. W Olsztynie już kolejny raz odbędą się rozgrywki na najwyższym poziomie.
— Cieszy nas ogromnie, że już trzeci raz do Olsztyna przyjadą najlepsze na świecie pary tej dyscypliny sportu. Światowa federacja siatkówki odeszła w tym sezonie od turnieju rozgrywanego na zasadzie Wielkiego Szlema. Olsztyńskie zawody pozostały jednak w ścisłej czołówce. Nasz turniej zaliczany jest do czterogwiazdkowych. Poza stolicą Warmii i Mazur na tym poziomie będą jeszcze tylko jedne takie rozgrywki — w Rio de Janeiro. Możliwość goszczenia tej imprezy kolejny raz to dowód na to, że znakomicie sprawdzamy się jako gospodarz, a piękne otoczenie jeziora Ukiel wraz z nowoczesną infrastrukturą zachęcają kibiców i zawodników do ponownego przyjazdu. Dodam, że będzie to ostatni sprawdzian przed mistrzostwami świata, które odbędą się w Wiedniu między 28 lipca a 6 sierpnia. To wszystko oznacza, że będziemy w Olsztynie gościć wszystkich najlepszych!

— Przyjadą najlepsze zawodniczki i najlepsi zawodnicy, ale także najlepsi kibice, bo tak przecież zwykło się mówić o siatkarskich fanach w Polsce.
— Zdecydowanie. Polscy kibice słyną z fantastycznego dopingu i świetnej zabawy. U nas na stadionie głównym zasiądzie blisko 3100 osób! Dokładamy starań, by jak najwięcej osób mogło zobaczyć to widowisko! Z myślą o mieszkańcach, ale i turystach, przygotowaliśmy tysiąc niebiletowanych miejsc na trybunie „Jeziornej”! Wstęp na tę trybunę jest wolny przez cały turniej. Ponadto na wszystkich boiskach zmagania plażowiczów będzie można za darmo obserwować przez pierwsze dwa dni imprezy, natomiast od piątku do niedzieli obowiązują wejściówki w cenie od 10 do 30 złotych. Oczywiście poza trybuną „Jeziorną”. Piątek będzie najważniejszym dniem z punktu widzenia rywalizacji polskich par, bowiem rozpoczną się mecze o stawkę. Poza ostatnimi spotkaniami w grupach, odbędą się też pierwsze mecze fazy pucharowej. Wówczas doping polskim parom przyda się najbardziej, bo emocji z pewnością nie zabraknie! Do 20 lipca od godz. 18 do 20 na Targu Rybnym w Olsztynie odbywają się animacje sportowe, w trakcie których można wygrać bilety na turniej „Warmia Mazury World Tour Olsztyn 2017”. To są wejściówki na miejsca biletowane, z gwarancją miejsca przez cały dzień turnieju. Do wzięcia jest 300 takich wejściówek!

— Wyjątkowy w skali tegorocznych rozgrywek będzie też system, w jakim zostaną przeprowadzone.
— Zmagania będą mieć charakter hybrydowy, czyli najpierw pary zostaną podzielone na czterozespołowe grupy. Tam zgodnie z rankingiem utworzone zostaną pary, których zwycięzcy awansują do dalszych rozgrywek, przegrani zaś będą walczyć o ostatnie premiowane miejsce w repasażu. To oznacza, że z każdej grupy awansują po trzy zespołu. Dalej rywalizacja odbędzie się już systemem pucharowym, czyli przygrywający będzie żegnać się z turniejem. Liczę, że to będą niezapomniane rozgrywki!

um

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (21) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Kibic #2289545 | 83.9.*.* 19 lip 2017 09:36

  Wszyscy kibice na wybory !!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. fifi #2289413 | 109.241.*.* 18 lip 2017 22:49

  Ciekawe czy Olsztyniacy doczekają się prawdziwego prezydenta nie uzależnionego od protekcji ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. nare3sszcie mazury będą miały blisko do lotni #2289393 | 83.9.*.* 18 lip 2017 22:08

   Jeszcze w tym roku wybór wykonawcy, a jesienią przyszłego koniec budowy pasa startowego na lotnisku Krywlany w Białymstoku. Władze miasta rozpisały właśnie przetarg na inwestycję.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Nick #2289386 | 37.201.*.* 18 lip 2017 21:59

    Ja bym dal tytul: Swieto plazowki nad jez. Ukiel ( Krzywym ).

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. Wielokrotnie nagradzany.. #2289355 | 88.156.*.* 18 lip 2017 21:22

    ..wielokrotnie hołubiony-a koszulka sponsora zmiętoszona-zatracasz się gościu w swoim image

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (21)