środa, 23 stycznia 2019. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Daniel Żółtak podpisał umowę z Warmią

2017-07-12 10:00:00 (ost. akt: 2017-07-11 16:58:10)
Warmia Traveland Olsztyn gra ze Śląskiem Wrocław

Warmia Traveland Olsztyn gra ze Śląskiem Wrocław

Autor zdjęcia: Piotr Sucharzewski

Powoli wyjaśnia się sytuacja pierwszoligowej Warmii Traveland Olsztyn — rozmowy ze sponsorem są na ostatniej prostej, więc roczną umowę podpisał grający trener Daniel Żółtak, a w jego ślady poszło też już kilku szczypiornistów.

Z nowym sponsorem kwestie finansowe zostały uzgodnione, ale musimy jeszcze dopracować inne szczegóły— wyjaśnia Leszek Dublaszewski, dyrektor olsztyńskiego pierwszoligowca. — Mam jednak nadzieję, że do końca tego tygodnia dojdziemy do porozumienia.
Ponieważ pozyskanie nowego sponsora wydaje się już przesądzone, więc dyrektor Dublaszewski rozpoczął rozmowy z trenerami i zawodniikami w sprawie nowych kontraktów. I tak w poniedziałek jako pierwszy podpis na rocznej umowie złożył Daniel Żółtak, który będzie grającym trenerem. Jego asystentem (też grającym) będzie Marcin Malewski, który kontraktu jeszcze nie podpisał, ale — jak zapewnia Leszek Dublaszewski — także doszedł z klubem do porozumienia.
Poza tym wiadomo już, że w najbliższym sezonie barw Warmii będą bronić: Radosław Dzieniszewski, Piotr Dzido, Michał Sikorski, Paweł Deptuła, Mateusz Gawryś oraz oczywiście dwaj grający szkoleniowcy. Lista ta się jednak będzie szybko powiększała, bowiem dyrektor Warmii jest już umówiony na rozmowy z kolejnymi zawodnikami.
— Jeśli chodzi o budowę zespołu, to wydaje mi się, że jesteśmy bliżej niż dalej — twierdzi Żółtak. — Wstępnie już rozmawiałem z kilkoma kandydatami, zobaczymy, kto ostatecznie weźmie udział w okresie przygotowawczym. Jedno jest pewne: zawodnicy spoza regionu zawsze kosztują drożej, dlatego już niedługo chciałbym się spotkać z Konstantym Targońskim, prezesem Szczypiorniaka Olsztyn, by porozmawiać o współpracy między naszymi klubami. Na pewno w Szczypiorniaku jest sporo młodych i utalentowanych zawodników, którzy mogliby stanowić uzupełnienie naszego składu.
Prawdopodobnie rozgrywki ruszą 9 września, więc przygotowania do sezonu Warmia zamierza rozpocząć 24 lipca. — Pierwszy tydzień będziemy trenować w Olsztynie, a potem chcielibyśmy wyjechać na obóz do Rynu — dodaje Żółtak, który 1 września zdobędzie uprawnienia do prowadzenia pierwszoligowego zespołu. — Jestem po kursie na licencję A, no i teraz pozostało mi już tylko napisanie pracy, której obronę wyznaczono mi na początek września.
Przed Żółtakiem trudne zadanie, bowiem musi połączyć dwie funkcje: trenera oraz zawodnika, który na dodatek w każdym meczu będzie dość długo przebywał na boisku. A że Marcin Malewski, czyli drugi trener, też zazwyczaj gra przez większą część meczu, więc mogą pojawić się pewne problemy z kierowaniem zespołem. — Dlatego mam pomysł na osobę z zewnątrz, która by pomagała nam podczas treningów i meczów — przyznaje nowy szkoleniowiec Warmii Traveland. — Ale to będzie zależało od tego, czy w klubowej kasie znajdą się na to środki. A o co będziemy grać w najbliższym sezonie? No cóż, podpisałem umowę jako pierwszy, więc trudno było w tym momencie rozmawiać o celach, bo nie było wiadomo, kto w Warmii zagra. Myślę, że do tematu wrócimy po skompletowaniu składu — kończy Daniel Żółtak.
da
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ROler #2285262 | 195.225.*.* 13 lip 2017 07:29

  Jak ? Nauczyciel WF ma się uczyć na NASZYM ligowym zespole? Dzieciaku -- do lekcji!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. tlen #2285167 | 195.136.*.* 12 lip 2017 22:57

   Martwi mnie tylko obecność w tym gronie pana .Leszka Dublaszewskiego,Zmiencie dyrektora klubu.Proszę.POzdrawiam.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. bat #2284856 | 83.31.*.* 12 lip 2017 15:54

   jest kilku fajnych szkoleniowców , młodych i z ambicjami, pracuja w szkołach znają sie na piłce ręcznej, mają uprawnienia, i osiagaja wyniki, może kogoś takiego zatrudnić, dużo by się nauczył w prowadzeniu druzyny ligowej

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Lloyd #2284628 | 79.188.*.* 12 lip 2017 10:57

   Miejmy nadzieję, że sprawa ze sponsorem wypali i będzie stabilizacja finansowa. Dodatkowo to świetna wiadomość, że Daniel wrócił do Warmii. Życzę powodzenia w nowym sezonie :)

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz