Piątek, 22 czerwca 2018. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Niezły sezon Rugby Team Olsztyn

2017-07-12 10:00:00 (ost. akt: 2017-07-13 09:17:21)

Autor zdjęcia: archiwum klubu

Ekipa Rugby Team zakończyła sezon w rozgrywkach drużyn siedmioosobowych. Olsztynianie zajęli dziewiąte miejsce w mistrzostwach Polski i ósme w Pucharze Polski. W sobotę w Olsztynie rozpocznie się turniej Ukiel Beach Rugby Cup 2017.

Zmagania w obu tych rozgrywkach odbywały się systemem turniejowym. W mistrzostwach Polski zorganizowano sześć, a w Pucharze Polski 13 turniejów. Rozgrywki kończyły się turniejami finałowymi w Gdańsku (MP) i Gnieźnie (PP). Do walki o medale przystąpiły łącznie 52 drużyny. Aby uczestniczyć w turniejach finałowych, należało zająć odpowiednio wysokie miejsce w łącznej punktacji wszystkich wcześniejszych turniejów. Zespołowi z Olsztyna udała się ta sztuka podwójnie. Ostatecznie w Gdańsku Rugby Team Olsztyn zajął dziewiąte, a w Gnieźnie ósme miejsce.

— Gdyby przed rozgrywkami oferowano nam ósmą i dziewiątą lokatę, wzięlibyśmy je w ciemno — stwierdził Przemysław Andrzejewski, grający prezes olsztyńskiego klubu. — Jesteśmy pod względem stażu bardzo młodym zespołem i jeszcze stale się uczymy. Popełniamy więc sporo błędów, które są związane głównie z brakiem rutyny. Generalnie jestem bardziej zadowolony z wyników niż z naszej gry. Uważam, że w poprzednim sezonie graliśmy lepiej. Głównie dlatego, że ubyło nam kilku mocnych zawodników, m.in. Adriam Nowacki, który wrócił do mistrza Polski Budowlanych Łódź. Do tego doszły kontuzje Michała Smolińskiego i Tomka Czyża. Nasza drużyna jest czysto amatorska, zawodnicy pracują, mają rodziny i nie zawsze mogą sobie pozwolić na treningi i wyjazdy. Problemem, jak prawie każdego takiego zespołu, jest brak wystarczających środków finansowych. Poza 10 tysiącami z miasta nie otrzymujmy żadnej innej pomocy. A wyjazd na jeden turniej kosztuje prawie dwa tysiące złotych. Zawodnicy z konieczności sami składają się na różne wydatki, bo trzeba przecież kupić sprzęt, piłki, kosić trawę na boisku treningowym itp. Oj, przydałby się nam sponsor, oj, by przydał się — lekko rozmarzył się Andrzejewski.

Olsztyński klub w najbliższy weekend będzie po raz trzeci organizatorem dwudniowego (sobota g. 10, niedziela g. 14) turnieju plażowego rugby. Tegoroczny Ukiel Beach Rugby Cup 2017 odbędzie się tradycyjnie na plaży Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel. Jak wszystko pójdzie po myśli organizatorów, to impreza będzie miała charakter międzynarodowy, bo chęć udziału w niej wyraziły litewskie zespoły z Kowna i Kłajpedy. Grę na plaży zapowiedziały ponadto m.in. ekipy Lechii Gdańsk, AZS AWF Warszawa, Czarnych Pruszcz Gdański i AZS AWFiS Gdańsk. Niewątpliwą atrakcją będzie udział dwóch zespołów... kobiecych. Olsztyńskie rugbistki zmierzą się bowiem
z Biało-Zielonymi Gdańsk, mistrzyniami Polski.

— Serdecznie zapraszam na naszą imprezę nie tylko olsztyniaków, ale również osoby wypoczywające na Warmii i Mazurach — powiedział Przemysław Andrzejewski. — Będą to dwa dni gry w rugby w cudownej atmosferze, którą tworzy wspaniałą olsztyńska plaża i jej okolice. Zachęcam na to wyjątkowe wydarzenie. Obiecuję, że nikt nie pożałuje, że w te dni był razem z nami — dodał główny organizator i uczestnik Ukiel Beach Rugby Cup 2017.

Wyniki
• Mistrzostwa Polski: 1. Posnania Poznań, 2. Lechia Gdańsk, 3. Ogniwo Sopot, 4. Budowlani Łódź, 5. Tytan Gniezno, 6. AZS AWFiS Gdańsk, 7. Rugby Klub Bełchatów, 8. Werewolves Wąbrzeźno, 9. Rugby Team Olsztyn, 10. Szarża Grudziądz.
• Puchar Polski: 1. Posnania Poznań, 2. AZS AWFiS Gdańsk, 3. Tytan Gniezno, 4. Husar Bolesławiec, 5. Kaskada Szczecin, 6. RK Bełchatów, 7. Werewolves Wąbrzeźno, 8. Rugby Team Olsztyn, 9. Husaria Kalisz.
• Rugby Team Olsztyn: Michał Senkbeil, Kamil Mrozowski, Tomasz Czyż, Paweł Domowych, Marcin Fijałkowski, Przemysław Andrzejewski, Andrzej Łuczyński, Adrian Bozon, Adrian Załuski, Andrzej Łuciński, Andrzej Oleksiak, Jerzy Prusiński, Jacek Galewski, Jerzy Kardaś, Konrad Konarzewski, Łukaz Wojtaszewski, Marcin Fijałowski, Mateusz Kostecki, Michał Skindel, Michał Zwoliński, Bartosz Bartczak, Denis Ambroziak.

LECH JANKA

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB