Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Europejskie puchary nie dla Indykpolu AZS Olsztyn

2017-06-15 19:00:00 (ost. akt: 2017-06-15 19:35:40)

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Siatkarze Indykpolu AZS kończąc miniony sezon na piątym miejscu w Pluslidze, zapewnili sobie grę w europejskich pucharach w sezonie 2017/18. Jednak na liście uczestników Challenge Cup nie ma olsztynian.

— Są dwa powody tego, że nie zgłosiliśmy się do startu w pucharach — wyjaśnia Tomasz Jankowski, prezes zarządu spółki akcyjnej Piłka Siatkowa AZS UWM w Olsztynie. — Pierwszy powód wiąże się z pieniędzmi, ponieważ zamiast na start w europejskich pucharach wolimy przeznaczyć środki finansowe na zakontraktowanie dobrych siatkarzy albo na organizację rozgrywek. Takie puchary to jest bardzo drogi interes: nie ma z tego żadnych korzyści finansowych, tak jak to jest w futbolu, ale za to trzeba mnóstwo pieniędzy dołożyć. Nie tylko ze względu na bardzo drogie wyjazdy, a przecież nie wiadomo, na kogo się trafi.

Przykładowo, jak mi opowiadał prezes ZAKSY Sebastian Świderski, jeden wyjazd do Rosji kosztował ich w zeszłym sezonie 80 tys. złotych. A kosztują także mecze u siebie: trzeba zapłacić sędziom, komisarzom, delegatom technicznym... To naprawdę spore wydatki i my na tę chwilę nie jesteśmy gotowi na start w pucharach w takim kształcie. Może kiedyś... Jak europejska federacja wreszcie coś zrobi, żeby zachęcić kluby do udziału w tych rozgrywkach. Potrzebne są zmiany, o czym od lat głośno się mówi. A drugi powód to jest napięty plan rozgrywek w nowym sezonie, gdzie znów pewnie trzeba będzie grać w środy.

A jak dołoży się do tego jeszcze puchary, to dla takiego klubu jak nasz to jest ciężka sprawa. Chcę podkreślić jedno: bogatsze od nas kluby, takie jak Lotos Trefl Gdańsk czy Cuprum Lubin, miały prawo zgłosić się do pucharów w nasze miejsce, ale też tego nie zrobiły. Bo każdy umie liczyć pieniądze — kończy prezes Jankowski. Dodajmy, że z tytułu niezgłoszenia się do pucharów Indykpolowi AZS nie grożą żadne sankcje.

* Plan przygotowań Indykpolu AZS do nowego sezonu: 31 lipca-1 sierpnia — badania lekarskie; 2 sierpnia — pierwszy trening w Uranii; 22-23 sierpnia — sparingi z Lotosem Treflem Gdańsk (Rypin); 31 sierpnia-1 września –— z Lotosem Treflem (miejsce do ustalenia); 7-8 września — turniej towarzyski w Elblągu; 15-17 września — turniej w Warszawie; 22-23/23-24 września — turniej w okolicach Radomia; 30 września — start ligi: mecz z Espadonem w Uranii.

pes
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Pawel #2268204 | 94.254.*.* 18 cze 2017 09:11

  Może by tak jednak zapytać kibiców o zdanie. W końcu to dla nich organizuje się wszystko. Ja np. z chęcią zobaczyłbym Indykpol w konfrontacji z np. przedstawicielem silnej ligi rosyjskiej czy włoskiej. Nie zawsze chodzi tylko o kasę. Mają zatrudnić jakiegoś super-gracza? To gdzie on jest. Póki co zatrudnili perspektywicznych zawodników, którzy są znów wielką niewiadomą i na koniec sezonu dopiero okaże się, czy mieli rację jak w przypadku Hadravy, czy jednak wtopili pieniądze jak w przypadku Palaciosa ....

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. AZS tylko AZS #2268039 | 82.139.*.* 17 cze 2017 21:31

   I bardzo słusznie.

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Panie Tomku #2266948 | 31.0.*.* 16 cze 2017 10:55

   na Pan rację nie ma co pchać kasy w coś z czego nie ma interesu pozdrawiamy

   Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz