Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Dni Talentu w Olsztynie i w Ełku

2017-06-07 16:00:00 (ost. akt: 2017-06-07 16:31:05)
Dni Talentu w Olsztynie 3-4 czerwca 2017

Dni Talentu w Olsztynie 3-4 czerwca 2017

Autor zdjęcia: WMZPN

Trwa nabór do piłkarskiej Akademii Młodych Orłów na rok szkolny 2017/18. Podczas weekendu odbędą się drugie bezpłatne Dni Talentu, czyli treningi pod okiem trenerów dla dzieci z roczników 2007-12. Akademia działa w Olsztynie i Ełku.

Pierwsze tegoroczne Dni Talentu odbyły się w ostatni weekend na orlikach w Olsztynie i Ełku. W zajęciach pod okiem profesjonalnych trenerów wzięło udział około 200 dzieci z roczników 2007-12. — Tylko w Olsztynie ćwiczyło ponad 100 osób — mówi Kamil Kozłowski, trener koordynator.
Kolejne bezpłatne treningi odbędą się w ten weekend. W Olsztynie na orliku przy ul. Jagiellończyka (sobota i niedziela w godz. 9-16) i w Ełku na orliku przy Szkole Podstawowej nr 4 (piątek w godz. 15.30-19.30 oraz sobota i niedziela w godz. 9-14). Młodzi piłkarze będą musieli przejść testy sprawnościowe, czyli zwroty z piłką przy nodze, bieg bez piłki, drybling i żonglerka nogą. Odbędzie się także krótka gra kontrolna.
Dla najmłodszych będzie to więc na pewno duża frajda, ponieważ wśród celów Dni Talentu jest m.in. popularyzacja piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży, a w konsekwencji podniesienie poziomu polskiej piłki nożnej, poprawa ogólnego rozwoju dzieci i młodzieży, wychowanie w duchu sportu, a także kształtowanie prawidłowych postaw społecznych.
Jest jeden ważny cel tych spotkań: wyłowione przez trenerów piłkarskie perełki zostaną przyjęte do Akademii Młodych Orłów na sezon 2017/18. — W Olsztynie i Ełku będziemy mogli przyjąć po 96 zawodników do trzech kategorii: Skrzat, Żak i Orlik — tłumaczy Kamil Kozłowski.
Dodajmy też, że w maju odbył się cykl treningów w olsztyńskich szkołach. Jego organizatorem był Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej i miasto Olsztyn. W trakcie Szkolnych Dni Talentu przetestowano około tysiąca dzieci. Podczas pięciu spotkań oprócz chłopców i dziewczynek ze szkół, w których odbywały się zajęcia, wzięły udział również dzieci z pobliskich przedszkoli. Co jednak ważne, część młodych piłkarzy również zostało zaproszonych do Akademii Młodych Orłów.
A trenerzy swoimi wypowiedziami przełamują stereotypy, że coraz więcej dzieci woli spędzać wolny czas w domu przed komputerem. — Dzieci są bardzo chętne do gry! W Dniach Talentu biorą udział i dziewczęta, i chłopcy, podobnie jest w Akademii Młodych Orłów — mówi trener Kozłowski.
I dodaje, że wcale nie jest tak, iż każdy maluch chce być napastnikiem i strzelać gole. — Mamy też bramkarzy, obrońców i pomocników. Wiadomo też, że każdy młody zawodnik ma swojego piłkarskiego idola i na boisku stara się go naśladować. Dlatego Robertów Lewandowskich również nam nie brakuje — stwierdza z uśmiechem trener.
Zadowoleni są także rodzice. Raz, że udział w Dniach Talentu, jak również miejsce w Akademii Młodych Orłów, jest bezpłatne. Dwa, każdy zawodnik Akademii otrzymuje wart ok. 1000 zł sprzęt sportowy, czyli spodenki, getry, obuwie, bluzę, koszulkę czy kurtkę.
W Akademii Młodych Orłów trenują dziewczynki i chłopcy w wieku od 6 do 11 lat. Projekt jest finansowany przez Polski Związek Piłki Nożnej.
Szczegółowy program najbliższych Dni Talentu w Olsztynie i Ełku znajduje się na stronie internetowej Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej.
MATEUSZ PRZYBOROWSKI


W Olsztynie młodzi piłkarze będą trenować na orliku przy ul. Jagiellończyka
Fot. Emil Wojda/WMZPN
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. AMOtato #2261910 | 89.228.*.* 7 cze 2017 20:32

    Z tymi butami to się nieco reporter zagalopował, ale resztę - faktycznie, dostają. Brawo AMO, świetna sprawa.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz