Sobota, 21 kwietnia 2018. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Jakub Kochanowski dołączył do kadry seniorów

2017-05-25 10:14:35 (ost. akt: 2017-05-26 08:32:55)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

W związku z kontuzją Andrzeja Wrony, do reprezentacji przygotowującej się w Spale do pierwszego turnieju Ligi Światowej (2-4 czerwca we Włoszech) dołączył w trybie awaryjnym Jakub Kochanowski z Indykpolu AZS Olsztyn.

Kapitan kadry juniorów, która niedawno wywalczyła w Berlinie awans do mistrzostw świata U-21, oczywiście nadal pozostaje w grupie zawodników przewidzianych do udziału w tej imprezie. Finały juniorskich MŚ zostaną rozegrane między 23 czerwca a 2 lipca w Czechach.

Trenerzy Ferdinando de Giorgi i Sebastian Pawlik, czyli selekcjonerzy, odpowiednio, reprezentacji seniorów i juniorów ustalili, że zawodnicy pierwszej kadry, którzy nie będą brali udziału w turniejach Ligi Światowej, pozostaną w cyklu treningowym juniorskiej kadry.

Dodajmy, że drużyna Sebastiana Pawlika i Macieja Zendeła, w której jednym z podstawowych graczy jest 20-letni środkowy Indykpolu AZS, oparta jest na zawodnikach, którzy wspólnie zdobyli już tytuły mistrzów Europy i świata kadetów oraz mistrzów Europy juniorów. Jest to zespół, który w ostatnich trzech latach nie przegrał żadnego oficjalnego spotkania!

Dzisiaj w Spale ekipa Ferdinando de Giorgiego rozegra nieoficjalny sparing z Australią. Najważniejsze fragmenty tego meczu pokaże profil facebookowy Polskiej Siatkówki.

pes
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB