Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Piłka ręczna już wkrótce na plaży w Starych Jabłonkach

2017-05-18 20:00:00 (ost. akt: 2017-05-18 20:34:43)

Autor zdjęcia: Emil Marecki

Stare Jabłonki nie znoszą próżni, dlatego od 9 do 11 czerwca na boiskach Hotelu Anders zostanie rozegrany turniej eliminacyjny klubowych mistrzostw Europy, który będzie też jedną z eliminacji mistrzostw Polski.

Przez wiele lat Stare Jabłonki były polską stolicą siatkówki plażowej. Zaczęło się od lokalnych turniejów, a skończyło na organizacji mistrzostw świata. Potem siatkówka plażowa przeniosła się do Olsztyna, chociaż wróble na Zatorzu już ćwierkają, że w tym roku stolica Warmii i Mazur po raz ostatni podejmie się organizacji tego turnieju. A Stare Jabłonki od tego czasu próbują rozpropagować inne plażowe sporty, ale najpoważniejszym kandydatem do zakotwiczenia tam na dłużej jest właśnie plażowa piłka ręczna. — Ten rok jest bardzo ważny dla tej dyscypliny, bo już niedługo we Wrocławiu (20 lipca — red.) rozpocznie się impreza pod nazwą World Games, czyli Igrzyska Sportów Nieolimpijskich, podczas której plażowy szczypiorniak będzie mocno promowany. Zaplanowano m.in. obszerne transmisje telewizyjne — wyjaśnia Tomasz Dowgiałło, organizator turnieju w Starych Jabłonkach. — Poza tym po raz pierwszy udało się stworzyć profesjonalny cykl imprez plażowych, których sponsorem zostało PGNiG, dzięki czemu w plażowej piłce ręcznej pojawiły się pieniądze. Pula nagród podczas naszego turnieju, który został jedną z eliminacji mistrzostw Polski, wyniesie 12 tysięcy złotych. W ten sposób chcemy przyciągnąć zawodników występujących na co dzień w Superlidze.
Poza Starymi Jabłonkami (9-11 czerwca) plażowy szczypiorniści walczący o mistrzostwo Polski (PGNiG Summer Superliga) odwiedzą jeszcze Wrocław (19-21 maja), Mielno (4-6 czerwca), Płock (30 czerwca-2 lipca) oraz Warszawę (14-16 lipca). Ale na boiskach Hotelu Anders jedocześnie z eliminacjami MP odbędą się eliminacje klubowych mistrzostw Europy, w których udział zapowiedziały już drużyny z Węgier, Holandii i Szwecji. — Oczywiście zagrają też najlepsze polskie ekipy klubowe, spodziewamy się też udziału kobiecej i męskiej reprezentacji naszego kraju, dla tej drugiej będzie to na pewno ciekawy sprawdzian przed zaczynającymi się dwa tygodnie później w Chorwacji mistrzostwami Europy — dodaje Tomasz Dowgiałło. Pierwszy dzień turnieju w Starych Jabłonkach (9 czerwca) zarezerwowano na mistrzostwa województwa młodzików i juniorów młodszych, natomiast 10 i 11 zostanie rozegrany turniej główny, w którym będzie rywalizowało prawdopodobnie po osiem zespołów żeńskich i męskich (wśród tych ostatnich będzie reprezentant naszego regionu, nad którym pieczę sprawuje Marcin Malewski z Warmii Traveland Olsztyn).
Jedno jest pewne — od 9 do 11 czerwca warto odwiedzić Stare Jabłonki.
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB