Piątek, 22 czerwca 2018. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Triathlonowa majówka nad Krzywym

2017-05-14 21:00:00 (ost. akt: 2017-05-14 21:48:43)
Elemental Tri Series Olsztyn

Olsztyn - Impreza triathlonowa, która w Olsztynie odbyła się po raz piąty. W imprezie wzięło w sumie ponad 600 osób

Elemental Tri Series Olsztyn Olsztyn - Impreza triathlonowa, która w Olsztynie odbyła się po raz piąty. W imprezie wzięło w sumie ponad 600 osób

Autor zdjęcia: Kamil Zaręba

Olsztyn po raz piąty gościł uczestników imprezy z cyklu Elemental Triathlon. W związku z niskimi temperaturami wody liczono się z odwołaniem rywalizacji w pływaniu, ostatecznie jednak nie doszło do zamiany triathlonu w duathlon.

Pozytywną decyzję w tej sprawie (woda powinna mieć temperaturę przynajmniej 12 stopni) podjął sędzia główny tuż przed pierwszym startem. Temperatura w Krzywym wynosiła bowiem... 12, 9 stopnia. Podobnie jak w 2015 i 2016 r. miejscem imprezy było Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel. Zawody odbyły się na trzech dystansach: supersprinterski z draftingiem (jazda w grupie lub bezpośrednio za kimś lub obok kogoś): 0,2-10-2,5, sprinterski z dratingiem: 0,75-20-5 i olimpijski bez draftingu: 1,5-40-10. Na dystansie supersprinterskim rozegrano mistrzostwa Olsztyna.
Cykl Elemental Triathlon już po raz drugi wszedł do klasyfikacji Pucharu Polski, a olsztyńskie zawody zainaugurowały walkę o to cenne trofeum. Startowało ponad 700 zawodników. Ich zmaganiom towarzyszyły dwie imprezy dodatkowe. Dzieci brały udział w biegach Elemental Kids na dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11) i 1000 m (12-15 lat). Każde dziecko, które ukończyło bieg dostało pamiątkowy medal. Natomiast dorośli ścigali się w biegu 10K Run Series na 10 km, który znajduje się w cyklu Olsztyn Biega.
— To było bardzo ważne wydarzenie dla naszego miasta — powiedział Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. — Kolejny już raz mamy okazję wspólnie z firmą Labosport Polska organizować tak duże zawody triathlonowe. To jest potencjał, który będziemy mogli wykorzystać w przyszłości w organizacji imprez o jeszcze wyższym poziomie sportowym — podkreślił prezydent Grzymowicz, który m.in. nagradzał medalami wszystkie dzieci, jakie dobiegły do mety w Elemental Kids. Pierwszym uhonorowanym z jego ręki medalem okazał się zwycięzca biegu na 200 m Tomek Harkliński: — Uczę się w zerówce w szkole w Bartągu, ale mieszkam w Olsztynie. Bardzo się cieszę, że byłem pierwszy — powiedział ze łzami szczęścia w oczach.
Na 500 m najszybszy był natomiast Jakub Pieczarka z Ostródy. — Gram w piłkę nożną w Akademii Piłkarskiej Ostróda. Podczas treningu dużo biegamy, więc nie miałem żadnych problemów z szybkim przybiegnięciem do mety — tłumaczył uczeń 4. klasy ostródzkiej SP 1.
Tuż po biegach dzieci nastąpił start do mistrzostw Olsztyna. Wśród uczestników tej rywalizacji była m.in. Żaneta Świetlińska z Sopotu. — To będzie mój triathlonowy debiut — przyznała na krótko przed wejściem do wody. Na zawodach w Olsztynie jestem drugi raz, ale w ubiegłym roku jedynie dopingowałam męża. Teraz postanowiłam sama próbować. Moim celem jest... dobiegnięcie do mety — podkreśliła pani Żneta, która wychowuje... piątkę dzieci.
Pierwsze miejsce na najbardziej wymagającym dystansie olimpijskim zajął Łukasz Kalaszyński (Trathlon Team Płock), a wśród kobiet wygrała Ewelina Pisarek (Warszawa) przed Moniką Chodyną (Najmowicz Triathlon Olsztyn). Tytuły mistrzów Olsztyna zdobyli: Jakub Kowalski (Gniezno) przed Szymonem Dzikim (Iława) i Dawidem Goryńskim (Susz) oraz Magdalena Sudok (Milanówek).
Zwycięzcy sprintu to: Tomasz Marcinek (Racibórz) i Aleksandra Sikora (Triathlon Juszczyk).
Lech Janka


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. GMO 10% #2245233 | 94.254.*.* 14 maj 2017 22:48

    Polacy gęsi swojego języka nie mają. Trathlon!!!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Jacek Ela Ela #2245232 | 217.23.*.* 14 maj 2017 22:48

    Szkoda, że nie dyszka bo bym wygrał 50 złotych.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz