KOLEJNY SUKCES LAKERSÓW

2017-05-14 15:00:00(ost. akt: 2017-05-14 21:50:22)

W ostatnim u siebie meczu zasadniczej części I ligi futbolu amerykańskiego Jeziorowcy pokonali Rhinos Wyszków.
Gdyby olsztynianie wygrali ośmioma punktami, to już mieliby zapewniony udział w fazie play-off, której stawką jest awans do Topligi. Teoretycznie olsztynian może jeszcze wyprzedzić Wyszków, pod warunkiem jednak, że wygra dwa ostatnie mecze, a Lakersi przegrają w Bydgoszczy.

• AZS UWM Lakers Olsztyn — Rhinos Wyszków 49:47 (14:0, 14:14, 14:12, 7:21)
LAKERS: Bekier, Piechowski (12), Mrówka (24), Rudzki, Balcerzak, Banat (6), Bożuchowski, Dials, Grążawski, Gołacki, Kowalewski, Ostrysz, Polski, Zboch, Krom, Młynarski, Tłoczkowski, Richards, Cygan, Kozłowski, Sacharczuk, Kardaś, Piechowski, Gołacki (7).

Olsztynianie zaczęli koncertowo i po dalekich oraz precyzyjnych podaniach Jamara Dialsa, przyłożeniach Krzysztofa Mrówki i Przemysława Banata oraz podwyższeniach Piotra Gołackiego prowadzili 14:0. Potem nadal punktowali (zawsze po podaniach Dialsa), a goście odpowiadali im jedynie sporadycznie. Kiedy w połowie 3. kwarty przewaga gospodarzy urosła do 23 pkt (49:26!), wydawało się, że jest już nie tylko po meczu, ale że Lakersi wywalczyli też drugie miejsce na koniec sezonu zasadniczego, które gwarantuje udział w fazie play-off (w Wyszkowie przegrali 7 punktami, więc musieli wygrać minimum 8 punktami). Jednak od tego momentu punkty zdobywali już tylko goście. Na szczęście olsztynianie nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa. Kolejny dobry występ zapisał na swoim koncie Piotr Gołacki. Kopacz Lakersów ani razu nie pomylił się przy siedmiu próbach podwyższenia. Kolejne spotkanie Lakers zagrają 20.05 w Bydgoszczy. lech