Czwartek, 24 stycznia 2019. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Tego jeszcze w Polsce nie było!

2017-05-12 20:00:00 (ost. akt: 2017-05-12 20:56:48)

Autor zdjęcia: Lech Janka

Sześć kolejnych turniejów tenisowych cyklu ITF Men’s Futures zostanie zorganizowanych w... hotelu Mercure Mrągowo Resort&Spa. — To jest cud! — skitowała na konferencji prasowej w Olsztynie Agnieszka Dziedzic z Polskiego Związku Tenisowego.

Mrągowo bardzo mocnym akcentem zadebiutuje na tenisowej mapie kraju i świata, bo w Polsce takiej imprezy jeszcze nie było! Turnieje ITF Men’s Futures znajdują się w międzynarodowym kalendarzu International Tennis Federation. Ich uczestnicy rywalizują nie tylko o premie finansowe, ale głównie o punkty do rankingu ATP. Przewiduje się, że każdym z turniejów wystąpi 88 zawodników. Pula nagród każdego z nich to 15 000 dolarów. Do Mrągowa zawodnicy przyjadą po raz pierwszy 26 czerwca i będą mogli zostać aż do sierpnia.
Turnieje główne będą poprzedzone preeliminacjami i eliminacjami. Te pierwsze będą odbywały się zawsze w środę poprzedzającą turniej główny. Pojedynki będą prowadzone w formule do dwóch wygranych setów, przy czym trzeci set będzie rozgrywany jako supertie-break do 10 pkt. Główną nagrodą dla zwycięzcy będzie dzika karta do turnieju głównego singla. Finalista otrzyma dziką kartę do gry podwójnej, a półfinaliści do eliminacji. Warunkiem uczestnictwa w turnieju preeliminacyjnym jest zakwaterowanie w oficjalnych hotelach zawodów: Hotel Mercure Mrągowo Resort&SPA i Mercedes Club. Ponadto zgłoszenie do turnieju oraz uiszczenie wpisowego (25 euro). Rezerwację oraz chęć uczestnictwa można dokonać wysyłając zgłoszenie na adres e-mail itf.mragowo@siwik.com.pl. Lista uczestników zostanie zamknięta po osiągnięciu 32 zgłoszeń.
Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w salce konferencyjnej Aquasfery, organizatorzy mrągowskich turniejów poinformowali przedstawicieli mediów o szczegółach tej niezwykłej imprezy
— Czemu aż sześć turniejów? — powtórzył pytanie Aleksander Fereniec, inicjator i główny ich organizator. — Bo odpowiada to uczestnikom. Zawodnik przez kilka tygodni będzie mógł skupić się wyłącznie na treningach i grze. Sześć imprez w jednym miejscu to dla tenisistów oszczędność czasu i pieniędzy na podróże. Już mamy zgłoszonych sporo zawodników z Australii i ze Stanów, a nawet z Tajlandii i Panamy. Lot z Australii czy Panamy do Polski na jeden turniej nie miałby dla nich sensu, ale na sześć to już zupełnie coś innego. Dlatego mamy tyle zgłoszeń, na dzisiaj 130, z czego tylko 21 procent to polscy tenisiści — podkreślił Aleksander Fereniec.
Do organizacji mrągowskich zawodów włączył się również, po latach przerwy, Wojciech Włodarczyk: — Po ciężkim wypadku samochodowym przez cztery lata nie byłem w stanie zajmować się tenisem — przyznał. — Obecnie wracam do tego sportu jako szkoleniowiec i organizator zawodów. Środowisko sportowe zna mnie z organizowanych przeze mnie turniejów memoriałowych poświęconych pamięci mojego syna. Wiele wskazuje na to, że w przyszłym roku wróci ten memoriał i to właśnie do Mrągowa — stwierdził pan Wojciech.
Przeprowadzenie zawodów sportowych w regionie o tak dużym wymiarze międzynarodowym jest jego najlepszą promocją. Potwierdził to obecny na konferencji Waldemar Buszan, dyrektor Departamenty Sportu Urzędu Marszałkowskiego. — Każdy taki pomysł jest ważny w aspekcie reklamy i międzynarodowej promocji Warmii i Mazur — mówił. — Nasze województwo było i jest pod tym względem znane głównie z rajdów samochodowych i z siatkówki plażowej. Cieszę się, że teraz dojdzie jeszcze tenis — podkreślił Waldemar Buszan.

ITF Men’s Futures
1. turniej główny: 26.06 (preeliminacje 21-23.06)
2. turniej główny: 03.07 (28-30.06)
3. turniej główny: 10.07 (05-07.07)
4. turniej główny: 17.07 (12-14.07)
5. turniej główny: 24.07 (19-21.07)
6. turniej główny:31.07 (26-28.07)
Lech Janka

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB