Stomil nadal jest niepokonany

2017-04-10 01:00:00(ost. akt: 2017-04-10 00:40:58)

Autor zdjęcia: Paweł Piekutowski

Stomil w niecodziennych okolicznościach zremisował wczoraj w Miedzią w Legnicy i nadal jest niepokonany w 2017 roku! Olsztynianie szybko stracili dwa gole, przez ponad pół godziny grali w osłabieniu, ale zdobyli punkt!
• Miedź Legnica — Stomil Olsztyn 2:2 (2:0)
1:0 — Bartczak (3), 2:0 — Forsell (8), 2:1 — Wojowski (49), 2:2 — I. Biedrzycki (51); czerwona kartka: Ratajczak (57, brutalny faul)
MIEDŹ: Kapsa — Bartczak, Stasiak, Midzierski, Potouridis — Łobodziński (65 Bartkowiak), Marquitos, Keon (81 Rybicki), Forsell, Rasak — Dermanović (46 Vojtus)
STOMIL: Skiba — Ziemann, Klepczarek, I. Biedrzycki, Ratajczak — Wojowski (57 Kun), Jegliński, Piotrowski, Nishi (80 Głowacki), Lech (62 Dziemidowicz) — Kujawa

Olsztynianie grali tej wiosny na wyjeździe już czterokrotnie: wcześniej przywozili punkty z Sosnowca, Katowic i Bielska-Białej, teraz nie dali się ograć Miedzi. A mecz był mocno elektryzujący: gospodarze już na początku meczu wyprowadzili dwa nokautujące ciosy, tym samym w ekspresowy sposób układając sobie mecz. Obie bramki padły z rzutów wolnych, przy obu wielki udział miał grający w Miedzi reprezentant Finlandii Petteri Forsell — najpierw po jego trudnym technicznie strzale piłkę odbił przed siebie Piotr Skiba, a Grzegorz Bartczak wpakował ją wślizgiem do siatki, natomiast kilka minut później Forsell trafił już bezpośrednio (piłka zmieniła tor lotu, odbijając się pechowo od muru).
Olsztynianie przez kolejne kilkanaście minut byli lekko zamroczeni, ale z czasem zaczęli próbować odrabiać straty. Nie mogli jednak złapać rytmu — strzały z rzutów wolnych były kiepskie (Rafał Kujawa trafił w mur), a gdy później ten sam piłkarz znalazł się w dobrej pozycji strzeleckiej, to posłał piłkę wysoko nad poprzeczką. Z kolei Jakub Piotrowski w dobrym stylu uderzył z woleja, jednak piłka poleciała obok bramki... A rywale czekali na szanse do kontr i jeszcze przed przerwą byli blisko podwyższenia wyniku: Damian Rasak uderzył minimalnie obok słupka, a po kolejnym strzale z półwoleja Forsella świetnie interweniował Skiba.
I o ile w pierwszej części gospodarze wyprowadzili dwa ciosy ekspresowo, to po przerwie Stomil zmienił losy meczu w tempie wręcz kosmicznym! Najpierw Łukasz Jegliński zagrał ze środka do Kujawy, który idealnie dograł piłkę w pole karne do Pawła Wojowskiego, a ten z bliska wpakował piłkę do siatki. A chwilę później po rogu dla Stomilu piłka została za krótko wybita, Tsubasa Nishi wstrzelił ją jeszcze raz w pole karne, a Igor Biedrzycki plasowanym strzałem wyrównał wynik meczu. I kiedy można było zacząć myśleć nawet o czymś więcej, to Jarosław Ratajczak w ferworze walki sfaulował Wojciecha Łobodzińskiego, po czym obejrzał czerwoną kartkę... I po tym fakcie gospodarze już do końca meczu mieli optyczną przewagę oraz kilka okazji, a Stomil szukał szans w nielicznych kontrach, najczęściej przy udziale Kujawy i wprowadzonego z ławki Patryka Kuna. Ale wynik się już nie zmienił.
Inne mecze 25. kolejki: Stal Mielec — Chojniczanka Chojnice 0:1 (Zawistowski 28); MKS Kluczbork — Zagłębie Sosnowiec 0:4 (Budek 10, Fidziukiewicz 16, Michalak 35, Łuczak 42); Wisła Puławy — GKS Katowice 0:3 (Kamiński 17, Goncerz 27, Lebedyński 67); Sandecja Nowy Sącz — Bytovia Bytów 3:1 (Kasprzak 58, Słaby 69, Dudzic 85 — Poczobut 66); Górnik Zabrze — Olimpia Grudziądz 2:1 (Wolsztyński 2, Angulo 4 — Klemenz 47); Podbeskidzie Bielsko-Biała — Znicz Pruszków 2:0 (Lewicki 41, Janiszewski 84 samobójcza); Pogoń Siedlce — Wigry Suwałki 1:2 (Wójcik 9 — Zapolnik 4 karny, Kądzior 14); GKS Tychy — Chrobry Głogów 0:2 (Wieteska 33, Wojciechowski 55). zib

18. Kluczbork 16 22:48

W rundzie wiosennej Stomil zremisował wszystkie cztery wyjazdowe mecze (przy piłce Grzegorz Lech)