Piątek, 22 czerwca 2018. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Indykpol AZS pojechał do Lubina po zwycięstwo

2017-04-06 21:00:00 (ost. akt: 2017-04-06 21:50:09)
Indykpol AZS Olsztyn się cieszy

Indykpol AZS Olsztyn się cieszy

Kilkanaście dni po ligowym zwycięstwie z Cuprum olsztyńscy siatkarze zagrają z lubinianami w ich hali. W piątek o godz. 18 Indykpol AZS zacznie grę o 5. miejsce.

W czwartkowy poranek olsztynianie wyruszyli w długą (ponad 600 km) drogę do Lubina. I niezależnie od tego, z czym powrócą na Warmię, jedno wiadomo na pewno: to już ostatni w tym sezonie wyjazd drużyny Andrei Gardiniego, której po powrocie do domu pozostanie do rozegrania jeszcze tylko jedno spotkanie, tym razem w Uranii. Żeby jednak środowe pożegnanie sezonu i trenera Gardiniego (który odchodzi do ZAKSY Kędzierzyn) miało szansę być miłe dla Indykpolu AZS, dobrze by było w piątek solidnie zapunktować na terenie Cuprum. Transmisję z pierwszego z dwóch spotkań play-off o piąte miejsce przeprowadzi Radio UWM FM (godz. 18).
— Z jednej strony się cieszę, że sezon się kończy, bo jednak jest już zmęczenie, są problemy zdrowotne. No i to wszystko nasila się z każdym treningiem i każdym meczem. A z drugiej: szkoda tego fajnego sezonu — przyznaje Daniel Pliński z Indykpolu AZS, który mimo 38 lat na karku nadal należy do czołówki polskich środkowych (trzecie miejsce w rankingu PlusLigi!).
W 14. kolejce (14 grudnia) Indykpol AZS wygrał w Lubinie 3:1 (19, 22, -21, 23), a niespełna dwa tygodnie temu (25 marca) olsztynianie pokonali „Miedziowych” także w Uranii — tym razem 3:1 (-17, 17, 21, 23).
Także w piątek zostanie rozegrany pierwszy półfinał, gdzie Jastrzębski Węgiel podejmie broniącą tytułu ZAKSĘ. W niedzielę z kolei Skra zmierzy się w łódzkiej Atlas Arenie z Resovią. Rewanże zaplanowano na 12 kwietnia.
Więcej o meczu w piątkowej "Gazecie Olsztyńskiej".
• Najbliższe mecze fazy play off (mecz i rewanż, ewent. „złoty set”). Piątek, półfinał: Jastrzębski Węgiel — ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (g. 17.30, Polsat Sport); o 5. miejsce: Cuprum Lubin — Indykpol AZS Olsztyn (18); sobota, o 9. miejsce: ONICO AZS Politechnika Warszawska — GKS Katowice (14.45); o 7. miejsce: Cerrad Czarni Radom — Lotos Trefl Gdańsk (17); niedziela, o 9.: GKS — Politechnika (17); półfinał: PGE Skra Bełchatów — Asseco Resovia Rzeszów (Polsat Sport 17.30).
• Od piątku do niedzieli, m.in. z udziałem ekip UWM i OSW, zostanie rozegrany w Uranii i w Kortowie półfinałowy turniej akademickich mistrzostw Polski. Do majowych finałow AMP w Opolu awansują cztery z 15 zespołów. pes

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB