Bardzo ważny mecz Lakersów

2017-04-07 21:00:00(ost. akt: 2017-04-07 23:00:15)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

W niedzielę o godz. 13 Jeziorowcy rozpoczną na stadionie w Kortowie inauguracyjny mecz I ligi futbolu amerykańskiego przed swoją publicznością.
Ich rywalami będą bydgoscy Łucznicy. Spotkanie dla obu drużyn ma duże znaczenie, bo jego stawką są pierwsze punkty w ligowej batalii. Przypomnijmy, że ekipa gości ma już za sobą trzy przegrane spotkania (na wyjeździe z Rhinos Wyszków i Warsaw Sharks oraz u siebie z Kozłami Poznań), natomiast olsztynianie ulegli po twardej walce Sharks i Rhinos.

W ubiegłorocznych rozgrywkach II ligi Bydgoszcz Archers i Olsztyn Lakers występowali w tej samej grupie. Bydgoszczanie wygrali u siebie 28:7, natomiast w rewanżu w Olsztynie lepsi 34:21 okazali się Jeziorowcy. — Najbliższe spotkanie będzie wyznacznikiem aktualnej formy zespołu — uważa Bartosz Bania z Jeziorowców. — Będziemy musieli zagrać znacznie mniej nerwowo niż w Warszawie i Wyszkowie, musimy od pierwszych minut unikać prostych błędów. Tylko zwycięstwo sprawi, że postawimy pierwszy krok do walki o play-off. Zapraszam kibiców. Bardzo się przydadzą, a wstęp jest wolny — dodaje główny inicjator powstania Lakersów.

Optymizmu nie kryje Jamar Dials, grający trener gospodarzy: — Archers jest drużyną głodną wygranej i mocno zdeterminowaną, my tak samo. Jesteśmy jednak zespołem, którego stać na nieprzewidziane sukcesy. Pokazaliśmy to chociażby w Wyszkowie, gdzie w cztery minuty zdobyliśmy aż 16 punktów. Musimy się jednak nauczyć słuchać rad, tak jak robiliśmy to rok temu. Wtedy to zadziałało, więc i teraz też powinno — kończy Jamar Dials, rozgrywający i szkoleniowiec Olsztyn Lakers.

W innym spotkaniu 4. kolejki w grupie północnej I ligi Kozły Poznań podejmą Warsaw Sharks.