Wtorek, 19 czerwca 2018. Imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii

Olsztyńska akademia została partnerem Legii

2017-04-05 23:00:00 (ost. akt: 2017-04-06 06:58:18)

Autor zdjęcia: AP Żuri

Akademia Piłkarska Żuri Olsztyn podpisała umowę z Legią Warszawa, stając się klubem partnerskim aktualnych mistrzów Polski.

Jest to spore wyróżnienie dla olsztyńskiego klubu, bowiem Legia nawiązała ostatnio współpracę jedynie z 12 akademiami z kraju, w tym z AP Żuri Olsztyn. Wszystko było gruntownie przygotowane: w październiku ubiegłego roku do Olsztyna przyjechał koordynator grup młodzieżowych Legii, aby przyjrzeć się funkcjonowaniu AP Żuri, poznać jego strukturę oraz zapoznać się z programem, zgodnie z którym pracują trenerzy akademii.

Miał okazję zobaczyć w akcji młodych piłkarzy podczas trzech treningów, a po zajęciach odbyła się konstruktywna rozmowa oraz wstępna ocena wykonywanej pracy.

— Po okresie dwóch tygodni otrzymaliśmy informację, że Legia jest zainteresowana współpracą z naszym klubem — wyjaśnia Piotr Żurawel, szef i trener AP Żuri. — O szczegółach umowy nie mogę mówić z racji jej poufności, ale śmiało mogę stwierdzić, że jest to umowa partnerska. Zawodnicy naszej akademii mieli już okazję zmierzyć się w meczach sparingowych z rówieśnikami z Warszawy, w ramach współpracy otrzymaliśmy także pulę biletów na niedawny mecz Ekstraklasy Legii z Wisłą Kraków. Jestem też po spotkaniu klubów partnerskich Legii i szkoleniu, które się odbyło się kilka dni temu. Podczas tego spotkania przedstawiałem prezentację dotyczącą rywalizacji międzynarodowej na przykładzie wyjazdu naszej akademii na turniej do Hiszpanii. Co więcej? Będziemy gościli trenerów Akademii Piłkarskiej Legii w Olsztynie, a trenerzy naszej akademii będą mogli odbyć staże w Warszawie, co na pewno jeszcze bardziej podniesie jakość szkolenia w naszym klubie. Nasi najlepsi zawodnicy będą mieli okazję grać w turniejach jako reprezentanci Legii Warszawa bez zmiany przynależności klubowej. W czerwcu odbędzie się turniej klubów partnerskich, w którym zagramy zespołem złożonym z chłopaków z rocznika 2007. Cieszymy się na współpracę z tak utytułowanym klubem i mamy nadzieję, że będzie ona niosła ze sobą korzyści dla obu stron — kończy Piotr Żurawel.

zib
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Jan #2218810 | 94.254.*.* 7 kwi 2017 14:27

  Ja swoich dzieci na pewno nie zapisze do kogoś kto w Olsztynie promuje Legie. Zero honoru.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. luke #2218774 | 213.73.*.* 7 kwi 2017 13:36

   I bardzo dobrze! Lepiej współpracować z drużyną z ekstraklasy niż z zadłużonym Stomilem z pierwszej ligi. A to, że tą drużyna jest akurat Legia, no cóż to jest już taki biznes i jeśli chcemy się w nim utrzymać to trzeba schować swoje uprzedzenia i lokalny patriotyzm w kieszeń i działać. Dzięki temu więcej utalentowanych dzieciaków będzie miało szanse się wybić, a być może w przyszłości zagrać nawet w barwach narodowych. Lewandowskiego wychwalacie teraz pod niebiosa, ale przecież to wychowanek znienawidzonej u nas Legii.

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Olsztyniak #2218468 | 91.229.*.* 6 kwi 2017 22:18

    Shańbiono dobre imię Olsztyńskiej piłki.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. barras bravas #2218444 | 83.9.*.* 6 kwi 2017 21:40

    w olsztynie tylko stomil i widzew a nie jakas petrochlewnia

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   3. olsztyniak #2218339 | 2.102.*.* 6 kwi 2017 19:04

    Nie chce tu zadnej Legii! Spadaj palancie ze swoja pseudoakademia do Warszawy

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (10)