Stomil zremisował z Podbeskidziem

2017-03-24 20:00:00(ost. akt: 2017-03-24 20:30:08)

Autor zdjęcia: Paweł Piekutowski

Trzeci wiosenny mecz wyjazdowy pierwszoligowy Stomil Olsztyn zakończył trzecim remisem. W końcówce oba zespoły miały okazje do zdobycia zwycięskiego gola, ale ostatecznie skończyło się podziałem punktów.
* Podbeskidzie Bielsko-Biała — Stomil Olsztyn 2:2 (1:0)
1:0 — Haskić (4), 1:1 — Nishi (52), 1:2 — Czarnecki (57), 2:2 — Lewicki (72)
STOMIL: Skiba — Ziemann, Ratajczak, Lech (81 Zahorski), Nishi (74 Wojowski), Jegliński (81 Głowacki), Kun, Wełnicki, Czarnecki, Kujawa, Biedrzycki

W 4. min olsztyńscy obrońcy myślami byli chyba jeszcze w szatni, bowiem żaden z nich nie zareagował na czas, gdy Haskić wpadł w pole karne, po czym posłał potężną „bombę” w okienko bramki Stomilu. Cztery minuty później mogło być już 2:0, ale tym razem swoimi bramkarskimi umiejętnościami popisał się Skiba. Kolejne minuty to już przewaga gości, którzy jednak atakowali zbyt małą liczbą zawodników, niekiedy z przodu był jedynie osamotniony Kujawa.
Jednak początek drugiej połowy mocną wstrząsnął gospodarzami, bo najpierw 52. min po podaniu Wiktora Biedrzyckiego Nishi wbiegł w pole karne i nie dał bramkarzowi żadnych szans, a pięć minut później Czarnecki wykorzystał dośrodkowanie Kuna! 2:1 dla Stomilu! Niestety, radość olsztynian trwała jedynie kwadrans, bo do remisu strzałem z 16 m doprowadził Lewicki (pojawił się na boisku 10 minut wcześniej). Więcej goli już kibice nie obejrzeli.