Porażka z Bydgoszczą bez większych konsekwencji

2017-03-12 21:00:00(ost. akt: 2017-03-12 22:48:37)
Tomasz Sztąberski, trener koszykarek KKS Olsztyn

Autor zdjęcia: Piotr Sucharzewski

KKS Olsztyn na zakończenie rundy zasadniczej I ligi koszykarek przegrał z Supravisem Bydgoszcz. Pierwszym rywalem olsztynianek w play-offach będzie AZS UG.
* KKS Olsztyn — Supravis Sisu Bydgoszcz 74:78 (21:24, 14:14. 17:18, 22:22)

KKS: Markiewicz 24 (1x3), Burandt 14, Zajączkowska 11 (1x3), N. Żukowska 9, Wichłacz 6 oraz Różańska 4, Olędzka 4, Bałdyga 2, Michalak, Czaplińska, K. Żukowska

Wprawdzie w 6. min po trafieniu Markiewicz gospodynie jeszcze wygrywały 12:10, ale szybko inicjatywę przejęły bydgoszczanki, które nie oddały prowadzenia aż do połowy ostatniej kwarty. Końcowe pięć minut było bardzo wyrównane, ale tuż przed ostatnią syreną więcej spokoju zachowały koszykarki z Bydgoszczy.

Sytuacja zespołu olsztyńskiego przed tym spotkaniem, w perspektywie rywalizacji w fazie play-off, była następująca: jeżeli wygra z Bydgoszczą, a Politechnika Gdańska z Liderem Pruszków, to KKS zajmie po zakończeniu rundy zasadniczej 7. miejsce i zagra z Łomiankami. Jeżeli natomiast przegra, a Politechnika wygra, to olsztynianki będą na 8. miejscu z perspektywą gry z AZS Uniwersytet Gdański. Politechnika zwyciężyła, więc będzie obowiązywał drugi z tych wariantów.

— Naszym celem było utrzymanie się w rozgrywkach, a to załatwiliśmy sobie już wcześniej — powiedział po meczu Tomasz Sztąberski, prezes i trener KKS. — Miejsce, z którego mamy grać w fazie play-off, nie miało już dla nas prawie żadnego znaczenia. Ale mimo wszystko najgorszym scenariuszem byłoby nasze pierwsze spotkanie z Łomiankami, bo zaplanowano je u nich na środę 22 marca, więc musielibyśmy zwalniać dziewczyny ze szkół i uczelni. A tak jest w porządku, bo w Gdańsku z Uniwersytetem będziemy grać w sobotę 18 marca — dodał szkoleniowiec olsztyńskiej ekipy.

* Inne mecze 22. kolejki: Politechnika Gdańska — Lider Pruszków 55:72, AZS Uniwersytet Warszawski — Mon-Pol Płock 68:53, AZS Uniwersytet Gdański — SMS PZKosz II Łomianki 79:77, Sokołów SA Sokołów Podlaski — Grot Mobilis Pabianice 67:71.