WYJAZDOWY REMIS WARMII PO WALCE DO UPADŁEGO

2017-03-12 21:00:00(ost. akt: 2017-03-12 22:53:21)
Warmia Traveland, Marcin Malewski

Autor zdjęcia: Piotr Sucharzewski

Tam, gdzie przegrywały i Stal, i Spójnia, Warmia Traveland Olsztyn zdobyła punkt. Pierwszoligowa drużyna piłkarzy ręcznych z Warmii i Mazur ma teraz dwutygodniową przerwę.
* Sokół Browar Kościerzyna — Warmia Traveland Olsztyn 22:22 (10:9)
WARMIA: Gawryś, Zakreta — Malewski 9, Królik 5, Dzieniszewski 4, Sikorski 2, Pakulski 1, Kozakiewicz 1, Dzido, Krawczyk, Dworaczek, Deptuła

Warmiacy dobrze wiedzieli, że mecz w Kościerzynie będzie bardzo trudny. W Olsztynie gospodarze wygrali w październiku jedną bramką, a na boisku nie brakowało twardej walki, efektem czego były 22 minuty kar dla obu zespołów. Teraz i Warmia, i Sokół postarały się o poprawienie tego wyniku. Zawodnicy gospodarzy otrzymali łącznie 20 minut kar, a olsztyniacy 24 (czerwona kartkę z gradacji otrzymał Piotr Deptuła, jedną zobaczyli też szczypiorniści z Kościerzyny). Trudność sobotniego spotkania polegała także na tym, że hala Sokoła to trudny teren i o punkty w niej nie jest łatwo. W Kościerzynie przegrywały już i Stal Gorzów, i Spójnia Gdynia. I choć Sokół dwa razy schodził z boiska pokonany, to obie porażki były jedną bramką.
W takich warunkach przetrzebiona kontuzjami Warmia (do grona leczących się dołączył ostatnio Tomasz Fugiel) wywalczyła punkt. Co prawda przez ostatnich 20 sekund meczu olsztyniacy grali w potrójnej przewadze, ale nie udało im się oddać celnego rzutu. Minutę przed końcem to jednak Sokół prowadził jedną bramką, a gościom udało się odrobić stratę.
— Chłopcy rozegrali fajny mecz. Grali konsekwentnie w ataku, dobrze w obronie. Naprawdę dali z siebie wszystko, co tylko mogli. Na parkiecie wypluli wręcz płuca. Bardzo im za to dziękuję. Mecz był bardzo twardy. Dobrze wiedzieliśmy, że tak właśnie trzeba tam zagrać — powiedział Giennadij Kamielin, trener olsztyńskiego zespołu.
W następnej kolejce Warmia miała zagrać u siebie z Orlenem Wisłą II Płock, ale spotkanie zostało przeniesione na inny termin. Drużynę czeka więc teraz dwutygodniowa przerwa, po której olsztyniacy zagrają u siebie ze Spójnią Gdynia.
* Pozostałe wyniki: Grunwald Poznań — Real Astromal Leszno 19:16, GKS Żukowo — Nielba Wągrowiec 30:35, Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów — MKS Wieluń 29:23, Polski Cukier Pomezania Malbork — Mazur Sierpc 24:20, Śląsk Wrocław — SMS Gdańsk przełożony na 29 marca, Spójnia Gdynia — Orlen Wisła II Płock przełożony na 19 kwietnia. kwk