Warmia jednak zgubiła punkt na Kaszubach

2017-02-25 18:00:00(ost. akt: 2017-02-26 00:22:40)
Tomasz Fugiel rzucił w Żukowie aż 10 bramek

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Piłkarze ręczni Warmii Traveland po raz drugi w tym sezonie (a pierwszy na wyjeździe) podzielili się z rywalem punktami. Remis w Żukowie kosztował olsztynian stratę pozycji wicelidera.
GKS Żukowo - Warmia Traveland Olsztyn 25:25 (13:12)
WARMIA
: Gawryś, Zakreta - Królik 2, Dzido, Deptuła 1, Fugiel 10, Pakulski 3, Kozakiewicz 2, Sikorski, Dworaczek, Krawczyk, Dzieniszewski 2, Malewski 5; kary: 6 min
Najwięcej bramek dla GKS: Niedziółka 6, Marciniak 5; kary: 12 min

Mogło być lepiej, ale gorzej też - tak można skwitować sobotnie starcie warmiaków na Kaszubach. Beniaminek pierwszej ligi przez sporą część meczu 17. kolejki prowadził z dotychczasowym wiceliderem, wygrywając m.in. 7:4 w 11. min i 11:7 w 21. min. Jeszcze przed przerwą ekipa trenera Giennadija Kamielina niemal zniwelowała te straty (12:13).
A w drugiej połowie nastąpiło to, co nowicjuszowi z Żukowa zdarza się dość często w tym sezonie: kompletny przestój (1:7 w ciągu 10 minut gry!), po którym to goście przejęli inicjatywę. Warmia prowadziła już 23:20, utrzymując trzy bramki przewagi aż do 56. min. Ambitni żukowianie nie poddali się jednak i - po trzech trafieniach Oskara Niedziółki - zdołali wyrwać punkt faworytowi.
Tym razem wyjątkowo skutecznie w szeregach olsztynian poczynał sobie Tomasz Fugiel, który rzucił 10 bramek.
W kolejną niedzielę (5 marca) Warmia Traveland podejmie w Uranii poznański Grunwald (godz. 15). A już jutro o 18.30 olsztynianie rozegrają u siebie zaległy mecz 1/8 finału Pucharu Polski ze Stalą Gorzów. Wstęp wolny.

Przebieg meczu: 3:1 (5. min), 6:4 (10. min), 7:6 (15), 10:7 (20), 13:12 (25), 13:12 (30), 15:14 (35), 19:16 (40), 19:20 (45), 20:23 (50), 22:24 (55), 25:25 (60. min).

Inne mecze 17. kolejki: Sokół Browar Kościerzyna — Spójnia Gdynia 26:25 (9:14), Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów — Real-Astromal Leszno 17:16 (10:11), Polski Cukier Pomezania Malbork — Nielba Wągrowiec 31:23 (17:16), Grunwald Poznań — Orlen Wisła II Płock 22:25 (11:12), Śląsk Wrocław — MKS Wieluń 19:25 (10:13), SMS ZPRP Gdańsk — Mazur Sierpc 33:19 (13:12). pes