Belgijski postrach Gwiazdy

2017-02-12 20:00:00(ost. akt: 2017-02-12 21:55:37)
Robin Devos poprowadził ostródzkie Morliny do ważnego zwycięstwa

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

To był udany weekend dla zespołów tenisa stołowego z naszego regionu. W męskiej Superlidze wygrały Dekorglass i Morliny, natomiast w kobiecej Ekstraklasie dwa punkty zdobył Polmlek.
Kolping Frac Jarosław — Dekorglass Działdowo 1:3
Dmitrij Prokopcow — Jiri Vrablik 0:3 (-8, -9, -9), Jakub Kosowski — Wong Chun Ting 1:3 (-5, -8, 9, -6), Gustavo Tsuboi — Patryk Chojnowski 3:2 (-9, -5, 8, 4, 9), Prokopcow — Wong 0:2 (-8, -13)

Dużo łatwiejsze zadanie mieli wicemistrzowie Polski z Działdowa. Dekorglass na mecz do Jarosławia udał się z szóstą rakietką świata w rankingu indywidualnym, reprezentantem Hongkongu Wong Chun Tingiem. A skoro działdowianie na Podkarpacie wybrali się z Wongiem, to każdy wynik inny niż ich zwycięstwo za trzy punkty należało traktować jako wielką niespodziankę. W pierwszym meczu ekipę z Jarosławia wypunktowali Jiri Vrablik (wygrał dwie gry) i Patryk Chojnowski, ale na wyjeździe pierwsze skrzypce w ekipie Dekorglassu rozegrał reprezentant Hongkongu. Wprawdzie rozpoczął Vrablik, który ograł Prokopcowa, jednak później przy stole błyszczał Wong. Na przywitanie z jarosławskimi kibicami dość pewnie rozprawił się z Jakubem Kosowskim, po czym ustalił też wynik końcowy meczu, pokonując w dwóch partiach Prokopcowa.

Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz — Morliny Ostróda 2:3
Zhai Chao — Robin Devos 0:3 (-8, -8, -9), Adam Pattantyus — Michaił Paikow 0:3 (-6, -2, -4), Marek Badowski — Bartosz Such 3:0 (8, 6, 7), Zhai — Paikow 2:0 (7, 8), Pattantyus — Devos 1:2 (7, -4, -9)

W Ostródzie Morliny wygrały 3:2, a zmorą gości był wtedy Robin Devos, który pokonał Marka Badowskiego oraz Adama Pattantyusa, a jeden punkt dorzucił Bartosz Such.
A że historia lubi się powtarzać, więc 12. kolejce Belg znowu dał się we znaki bydgoszczanom. Na początek Devos niespodziewanie łatwo poradził sobie z Chińczykiem Zhai Chao. Występ Azjaty miał być mocnym początkiem Zooleszcza, tymczasem miejscowi musieli przełknąć gorzką pigułkę.
Do remisu miał doprowadzić Węgier Adam Pattantyus, który zmierzył się Michaiłem Paikowem. I to było kolejne rozczarowanie bydgoszczan, bo Rosjanin z Morlin w trzech setach oddał Madziarowi zaledwie 12 punktów.
Goście mieli szanse na wygraną za trzy punkty, ale nie udało się. Tym razem Bartosz Such nie poradził sobie z grypą i Markiem Badowskim. Młodzieżowy reprezentant Polski w trzech setach uporał się z 34-latkiem z Ostródy. Nie udało się też Paikowowi, który w dwóch setach przegrał z Zhai.
Mecz w Bydgoszczy kończył Devos, naprzeciw którego stanął Pattantyus. Lepiej zaczął Węgier, ale młody Belg, o którym mówią, że nie ma układu nerwowego, w drugim i trzecim secie konsekwentnie zrealizował plan taktyczny trenera Tomasza Krzeszewskiego i po raz drugi w tym sezonie przyczynił się do tego, że bydgoszczanie przegrali z Morlinami.
— Jesteśmy coraz bliżej zrealizowania celu minimum, czyli utrzymania się w Superlidze. Ale realnie w naszym przypadku wygląda też szansa powalczenia o występ w fazie play-off. Robimy swoje, na każdy mecz wychodzimy po zwycięstwo i na razie jest dobrze — skomentował Tomasz Krzeszewski, trener Morlin.
Inne wyniki 12. kolejki: ZKS Palmiarnia Zielona Góra — 3S Polonia Bytom 3:1, Dojlidy Białystok — Fibrain G2A AZS Politechnika Rzeszów 1:3.

12. Pogoń 10 16:28

W 13. kolejce Ekstraklasy pingpongistki Polmleku Lidzbark Warmiński zmierzyły się z zamykającą tabelę Jedynką Łódź. Przed meczem z Polmlekiem łodzianki nie miały żadnego punktu w dorobku, a po występie w hali lidzbarskiego Gimnazjum nr 2 ten stan rzeczy się nie zmienił. Było to spotkanie z rodzaju godzina z prysznicem i do domu. Gospodynie poważnie potraktowały swoje rywalki i po trzech grach wynik spotkania był rozstrzygnięty. Zespół Polmleku odniósł ósme w sezonie zwycięstwo. Tenisistki stołowe z Lidzbarka mają dwa punkty straty do strefy medalowej, ale mają o jeden mecz więcej rozegrany od czwartego w ligowej klasyfikacji SKTS Sochaczew.
Inne wyniki 13. kolejki: Chrobry Międzyzdroje — Bronowianka Kraków 1:3, AZS UMCS Optima Lublin — SKTS Sochaczew 0:3, KU AZS UE Wrocław — GLKS Scania Nadarzyn 3:2. mart