Szczypiorniści Czarnych Olecko zremisowali z Jaćwingami Gołdap

2017-02-12 09:53:15(ost. akt: 2017-02-12 15:58:28)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

W 1. kolejce rundy rewanżowej podlaskiej III ligi piłki ręcznej Czarni Olecko zremisowali 24:24 z Jaćwingami Gołdap. Mecz, którego losy ważyły się do ostatniej chwili, dostarczył licznym kibicom ogromnych emocji.
Mecz rozegrano w hali Lega w Olecku. Do przerwy gospodarze prowadzili aż 13:7. W drugiej odsłonie spotkania goście z Gołdapi zagrali dużo skuteczniej i w 42. min doprowadzili do wyrównania 16:16. Czarni walczyli bardzo ambitnie i mimo, że czerwoną kartkę zobaczył bardzo dobrze spisujący się Mateusz Żenda, to do 50. min prowadzili jedną lub dwoma bramkami. W 52. Jaćwingowie ponownie wyrównali na 22:22 i w kolejnej akcji po raz pierwszy w drugiej połowie wyszli na prowadzenie (na początku I połowy do 8. min prowadzili 3:1). Czarni odrobili stratę i na 2. min przed końcową syreną objęli prowadzenie 24:23. Na 90 s przed końcem spotkania Jaćwingowie znowu wyrównali.
Obie drużyny miały jeszcze akcje, po których mogły zapewnić sobie zwycięstwo, ale ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 24:24.

Po meczu trenerzy - Marek Strzyżewski (Czarni) i Andrzej Sztuk (Jaćwingowie) ocenili, że remis w derbach powiatów oleckiego i gołdapskiego jest sprawiedliwy i obaj byli zadowoleni z postawy swoich zawodników.

Mecz, choć był bardzo zacięty, to przebiegał w sportowej atmosferze. Szczypiornistów do walki zagrzewali liczni kibice z Olecka i Gołdapi. Przed rozpoczęciem spotkania oba zespoły zrobiły sobie wspólne zdjęcie z transparentem "Trzymaj się Julka". To ich wsparcie dla córki trenera Marka Strzyżewskiego, która ma problemy zdrowotne.

Czarni Olecko:
Przemysław Omilian, Kamil Sosnowski, Jakub Domel (2 bramki), Dawid Słabiński (3), Damian Bielecki (5), Mikołaj Głębocki (5), Mateusz Żenda (3), Jan Jeleniewicz, Tomasz Jegliński, Brajan Bagiński (1), Filip Grudziński (4), Mateusz Cemka, Paweł Czarniecki, Patryk Słabiński (1).

Jaćwingowie Gołdap:
Rafał Bogdan, Robert Jankowski (1 bramka), Kacper Groch (3), Tomasz Ćwikowski, Daniel Żbikowski, Filip Czajkowski (1), Konrad Sitek, Marcin Galza, Patryk Radzewicz, Mateusz Sztuk (9), Rafał Budlewski(3), Michał Kazimierski (3), Marcin Tyczkowski (2), Mieczysław Ćwikowski (2), Gabryś Bukowski, Bartłomiej Gryniewicz