Niedziela, 19 lutego 2017. Imieniny Bettiny, Konrada, Mirosława

Malbork został wzięty: brawo Warmia Traveland!

2017-02-11 21:36:54 (ost. akt: 2017-02-12 21:29:54)

Autor zdjęcia: Fot. Kamil Foryś

Niezwykle cenne zwycięstwo odnieśli w sobotę piłkarze ręczni Warmii Traveland Olsztyn. Przetrzebiony kontuzjami wicelider I ligi wygrał po heroicznej walce mecz na terenie trzeciej w tabeli Pomezanii Malbork.

• Polski Cukier Pomezania Malbork – Warmia Traveland Olsztyn 22:23 (10:11)
WARMIA
: Zakreta, Gawryś – Królik, Dzido, Piotr Deptuła, Fugiel 4, Pakulski 4, Sikorski 2, Kozakiewicz, Dworaczek, Krawczyk 1, Dzieniszewski 2, Malewski 10; kary: 10 min
Dla Pomezanii najwięcej bramek: Spychalski 6, Cieślak 5, Boneczko 4; kary: 14 min

Przebieg meczu: 2:1 (5. min), 3:3 (10. min), 7:6 (15. min), 9:7 (20. min), 10:9 (25. min), 10:11 (30. min), 12:13 (35. min), 14:14 (40. min), 18:15 (45. min), 19:18 (50. min), 19:20 (55. min), 22:23 (60. min).

— Wiemy, z kim gramy, a że mamy swoje problemy, więc tym bardziej nastawiamy się na ciężki mecz. Tak jak to zawsze bywało w Malborku — mówił przed sobotnim spotkaniem Michał Sikorski z Warmii Traveland. No i było ciężko, ale olsztynianie jeszcze raz pokazali, że — niezależnie od okoliczności — hartem ducha i walecznością mogą zaimponować każdemu.

To było niezwykle wyrównane spotkanie, w którym obie drużyny na zmianę przejmowały inicjatywę. Zaczęło się lepiej dla Pomezanii, która w 13. min prowadziła 5:3. Drużyna trenera Giennadija Kamielina nie rezygnowała i po bramce Marcina Malewskiego doprowadziła w 22. min do wyrównania (9:9). A dwie minuty po przerwie było już 13:10 dla warmiaków, co oznacza, że kapitalnie grający w defensywie goście wygrali ten 10-minutowy fragment meczu 4:1.

Kolejne minuty należały jednak do ekipy z Malborka, która w 44. min odskoczyła na... 18:15, czyli przez niespełna kwadrans rzuciła olsztynianom aż osiem bramek, sama tracąc tylko dwie. I kiedy wydawało się, że Warmia Traveland już się z tego nie podniesie, nastąpił kolejny zwrot sytuacji.
Starczy powiedzieć, że goście na tyle skutecznie zamurowali swoją bramkę, że pomiędzy 49. a 57. minutą Pomezania zapisała na swoje konto tylko jedno trafienie, a Warmia wyciągnęła wynik ze stanu 16:19 na 23:20! I już nie oddała prowadzenia, choć nie obyło się bez nerwów, zwłaszcza w ostatniej minucie, kiedy aż dwóch olsztynian powędrowało na ławkę kar i trzeba było bronić zwycięstwa we czwórkę w polu.

Na sekundy przed końcem ekipa z Malborka wyprowadziła wzorcowy atak, po którym powinna była trafić na 23:23, ale znakomitą interwencją popisał się Łukasz Zakreta, ratując swojej drużynie dwa punkty. Świetnie usposobiony był zresztą także drugi z bramkarzy Warmii, Mateusz Gawryś, który w końcowych minutach obronił dwa rzuty karne!
A skoro już o indywidualnych cenzurkach mowa: warto odnotować aż 10 trafień grającego drugiego trenera olsztynian Marcina Malewskiego, a także występ na własną prośbę Karola Królika, który — mimo kontuzji barku — postanowił wspomóc swoich kolegów w obronie, no i bardzo się przydał.
W najbliższą sobotę (18.02) Warmia Traveland spotka się ze Stalą w Gorzowie.

Inne mecze 15. kolejki: Grunwald Poznań — Spójnia Gdynia 20:30 (11:15), Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów — Orlen Wisła II Płock 29:24 (14:13), GKS Żukowo — Sokół Browar Kościerzyna 19:19 (16:9!!!), Śląsk Wrocław — Real Astromal Leszno 22:24 (13:15), SMS ZPRP Gdańsk — Nielba Wągrowiec 31:35 (19:16), Mazur Sierpc — MKS Wieluń 27:24 (14:11). pes