Czarek Sternicki wicemistrzem Polski w klasie Ice Opti w Tolkmicku

2017-02-07 09:23:36(ost. akt: 2017-02-07 09:24:40)

Autor zdjęcia: Archiwum zespołu

W weekend 4-5 lutego 2017 w Tolkmicku na Zalewie Wiślanym odbyły się regaty bojerowe klasy Ice-Opti o "Mistrzostwo Polski". Czarek Sternicki i Mateusz Gigielewicz z Bazy Mrągowo, zdobyli drugie i trzecie miejsce w tych mistrzostwach
Szkołę Mistrzostwa Sportowego na zawodach reprezentowali zawodnicy : Cezary Sternicki, Mateusz Gigielewicz, Mikołaj Merkler oraz Radosław Parzych. Pierwszego dnia regat przy sile wiatru 5-8 m/s Komisja Regatowa przeprowadziła 4 wyścigi. Bazowicze dzielnie walczyli zajmując na koniec dnia miejsca: 3 Mikołaj Merkler, 5 Cezary Sternicki, Mateusz Gigielewicz 10 i Radosław Parzych 20 miejsce.

Kolejny dzień to mniejszy wiatr ok 2-5 m/s, ale więcej słońca, Rozegrano 5 wyścigów . Drugiego dnia emocji nie brakowało, do ostatniego wyścigu nie wiadomo było kto zostanie Mistrzostw Polski. Wszystko wyjaśniło się po ostatnim, 9 wyścigu. Po zaciętej walce Czarek Sternicki ostatecznie wywalczył wicemistrzostwo Polski w kategorii chłopców.

2 miejsce zajął Cezary Sternicki Klub Sportowy „BAZA Mrągowo”
3 miejsce zajął Mateusz Gigielewicz Klub Sportowy „BAZA Mrągowo”