Po 681 dniach Janne Ahonen znów zapunktował w PŚ

2017-01-31 17:45:19(ost. akt: 2017-01-31 15:57:10)
681 dni czekał Janne Ahonen na zdobycie po raz kolejny punktów w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich. Fin w zawodach w Willingen zajął 21. miejsce i zdołał awansować do drugiej serii po raz pierwszy od 20 marca 2015 roku, kiedy to w pierwszym konkursie w Planicy uplasował się na 23. pozycji. 10 punktów wywalczonych na niemieckiej skoczni plasuje go na 47. pozycji w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.
Oprócz niego tylko dwóch innych reprezentantów kraju zdołało w tym sezonie wywalczyć punkty: są to 43. obecnie Jarkko Maeaettae i 48 Ville Larinto. Dlatego w Finlandii już teraz drżą przed widmem najgorszych w historii występów ich skoczków w mistrzostwach świata, które odbędą się … w fińskim Lahti. Odrobinę optymizmu w serca rodaków postanowił wlać właśnie Ahonen. - Wyniki uzyskane przeze mnie w ostatni weekend nie oddają faktycznego progresu, jaki zrobiłem od początku sezonu. Ma mistrzostwach będzie jeszcze lepiej - zadeklarował Ahonen. Mistrzostwa świata w narciarstwie w klasycznym w Lahti rozpoczną się 22 lutego i potrwają do 5 marca.

Źródło: Press Focus
Dostawca: x-news