środa, 22 listopada 2017. Imieniny Cecylii, Jonatana, Marka

"Motory" podsumowały sezon

2017-01-21 15:11:21 (ost. akt: 2017-01-21 15:14:44)

Autor zdjęcia: Gazeta Olsztyńska

Działacze Polskiego Związku Motorowego tradycyjnie podsumowali sezon, a wyróżniających się zawodników obdarowali pamiątkowymi statuetkami.

Andrzej Olszewski, prezes zarządu okręgowego PZM, był zadowolony z minionego roku, chociaż nie wszystko poszło zgodnie z planem: - Zorganizowaliśmy aż 87 imprez, bardzo dobrze spisali się nasi samochodziarze, niestety, trochę słabiej wypadli motocrossowcy - powiedział prezes Olszewski. - Inna sprawa, że z walki o medale wyeliminowały ich kontuzje oraz... regulamin. Do tej pory w klasyfikacji generalnej liczyły się wszystkie wyniki, natomiast w ostatnim sezonie najsłabszy start można było sobie odrzucić. Nie uważam tego za dobry pomysł. Gdyby obowiązywał poprzedni regulamin, to mielibyśmy kilka miejsc na podium więcej. Dobrze chociaż, że w najbliższym sezonie zrezygnowano z tej regulaminowej nowinki.
Jednym z wyróżnionych był olsztyński kierowca rajdowy Zbigniew Staniszewski: - To był dla mnie bardzo udany sezon - przyznał popularny „Stanik”. - Zdobyłem bowiem najważniejsze w naszym regionie trofeum, czyli wygrałem cykl Szuter Cup, w skład którego wchodziło sześć rajdów. Co prawda w 2015 roku też zdobyłem to trofeum, ale tym razem rywale byli zdecydowanie mocniejsi, niektórzy mieli auta, jakimi jeździ się w mistrzostwach Europy. Dlatego rywalizacja była bardzo zacięta, walka szła na żyletki, no i na przykład Rajd Kormoran wygrałem raptem o półtorej sekundy. Kosztowało mnie to wiele pracy i wysiłku, ale dzięki temu końcowe zwycięstwo dało mi olbrzymią satysfakcję - zakończył Staniszewski.
Jeden rok podsumowano, a drugi już się zaczął, jakie więc z nim nadzieje wiąże Andrzej Olszewski? - Liczę na lepsze wyniki reprezentantów naszego regionu, poza tym planujemy zorganizować jeszcze więcej imprez. Myślę, że w tym roku będzie ich około stu.
md
LISTA NAGRODZONYCH

MOTOCROSS
Warmińsko-Mazurskie Mistrzostwa Okręgu 2016

Klasa MX 65
I Miejsce – Jakub Kowalski (Człuchowski AutoMotoKlub Poltarex)
II Miejsce – Maciej Chlewiński (Moto Klub Lidzbark Warmiński)
III Miejsce – Franciszek Rusocki (LKS Jastrząb Lipno)
Klasa MX 85
I Miejsce – Jakub Hanusz (Moto Klub Lidzbark Warmiński)
II Miejsce – Paskal Mychan (Moto Klub Lidzbark Warmiński)
III Miejsce – Aleksander Świrczak (KM Quercus Romanówka)
Klasa MX Kobiet
I Miejsce – Weronika Obiała (KM Wisła Chełmno)
II Miejsce – Hanna Szczucińska (Motoklub Olsztyn)
III Miejsce – Karolina Liszewska (KM Cross Lublin)
Klasa MX 2 Junior
I Miejsce – Cezary Lewko (Motoklub Olsztyn)
II Miejsce – Kamil Krakowiak (Motoklub Olsztyn)
III Miejsce – Michał Kuczyński (Gdański AutoMotoKlub)
Klasa MX OPEN
I Miejsce – Michał Krech (Człuchowski AutoMotoKlub Poltarex)
II Miejsce – Damian Bykowski (PSM Offroad Białystok)
III Miejsce – Kacper Kozłowski (Moto Klub Lidzbark Warmiński)
Klasa MX Masters
I Miejsce – Krzysztof Dziadko (Motoklub Olsztyn)
II Miejsce – Jarosław Dąbrowski (Motoklub Olsztyn)
III Miejsce – Rafał Kamiński (Stowarzyszenie Motoklub Grabinek)
Klasa MX Open B
I Miejsce – Marcin Szczepański (Moto Klub Lidzbark Warmiński)
II Miejsce – Kajetan Rusocki (LKS Jastrząb Lipno)
III Miejsce – Paweł Morawski (KM Giżycko)
Klasa MX 1 C
I Miejsce – Rafał Siekacz (Warmiński AutoMotoKlub Lidzbark Warmiński)
II Miejsce – Paweł Sekuła (Motoklub Olsztyn)
III Miejsce – Łukasz Baliński (Moto Klub Lidzbark Warmiński)
Klasa MX 2 C
I Miejsce – Marek Niepiekło (Moto Klub Lidzbark Warmiński)
II Miejsce – Łukasz Baranowski (Moto Klub Lidzbark Warmiński)
III Miejsce – Marek Daniłowicz (KM OSA Olecko)

Mistrzostwa Strefy Północnej 2016
Klasa MX 65
I Miejsce – Wiktor Sobiech (WKM Więcbork)
II Miejsce – Jakub Kowalski (Człuchowski AutoMotoKlub Poltarex)
III Miejsce – Artur Gałuszka (Człuchowski AutoMotoKlub Poltarex)
Klasa MX 85
I Miejsce – Filip Bukowicz (Gdański AutoMotoKlub)
II Miejsce – Alexey Novikov (Rosja)
III Miejsce – Maksymilian Nikiel (PSM Offroad Białystok)
Klasa MX Kobiet
I Miejsce – Weronika Obiała (KM Wisła Chełmno)
II Miejsce – Wiktoria Garbowska (Automobilklub Gorzowski)
III Miejsce – Angela Stępnicka (Moto Klub Lidzbark Warmiński)
Klasa MX 2 Junior
I Miejsce – Cezary Lewko (Motoklub Olsztyn)
II Miejsce – Michał Kuczyński (Gdański AutoMotoKlub)
III Miejsce – Kamil Krakowiak (Motoklub Olsztyn)
Klasa MX OPEN
I Miejsce – Michał Krech (Człuchowski AutoMotoKlub Poltarex)
II Miejsce – Damian Bykowski (PSM Offroad Białystok)
III Miejsce – Kacper Kozłowski (Moto Klub Lidzbark Warmiński)
Klasa MX Masters
I Miejsce – Krzysztof Dziadko (Motoklub Olsztyn)
II Miejsce – Adam Nowacki (WKM Więcbork)
III Miejsce – Walter Stępiński (LKS Jastrząb Lipno)
Klasa MX Open B
I Miejsce – Marcin Szczepański (Moto Klub Lidzbark Warmiński)
II Miejsce – Adrian Marciniak (LKS Jastrząb Lipno)
III Miejsce – Karol Gaweł (KM Wisła Chełmno)
Klasa MX 1 C
I Miejsce – Kacper Paczyński (KM Wisła Chełmno)
II Miejsce – Mateusz Paczyński (KM Wisła Chełmno)
III Miejsce – Paweł Drewczyński (WKM Więcbork)
Klasa MX 2 C
I Miejsce – Denis Lebedev (Rosja)
II Miejsce – Adam Drypa (Gdański AutoMotoKlub)
III Miejsce – Marek Niepiekło (Moto Klub Lidzbark Warmiński)

WYRÓŻNIENIA
MOTOCROSS - Puchar Polski 2016
Klasa MX Open B
Mistrz – Marcin Szczepański – Moto Klub Lidzbark Warm.
I Wicemistrz – Wojciech Kuształa – Motklub Lidzbark Warm.
Klasa MX 1 C
Mistrz – Tomasz Lango – Motoklub Orneta
I Wicemistrz – Łukasz Baliński – Moto Klub Lidzbark Warm.
Klasa MX 2 Junior
II Wicemistrz – Alan Mendelewski – Motoklub Orneta
Klasyfikacja KLUBOWA
Mistrz – Moto Klub Lidzbark Warm.
CROSS COUNTRY - Puchar Polski 2016
Klasa Junior
III Miejsce – Aleksander Gotkowski – PKS Korona Elbląg
Klasa Masters
III Miejsce – Mieszko Gotkowski – PKS Korona Elbląg
SUPERMOTO - Mistrzostwa Polski 2016
Klasa S2
Wicemistrz Polski – Jędrzej Żuralski – KM Wiraż Bartoszyce
Klasyfikacja KLUBOWA
Wicemistrz – KM Wiraż Bartoszyce
Klasa S2 – Mistrzostwa Litwy
Wicemistrz Litwy – Jędrzej Żuralski – KM Wiraż Bartoszyce
WYŚCIGI MOTOCYKLOWE - Mistrzostwa Krajów Nadbałtyckich
Vrooam Oil Trophy 2016
Klasa SBK 1000cc
Wicemistrz w kl. Generalnej – Mariusz Kirszyński – Moto Masuria Kętrzyn Racing Team
POJAZDY ZABYTKOWE
Podziękowanie dla RYSZARDA TAŁAŁASA – Klub Miłośników Weteranów ROTOR - za społeczną działalność na rzecz pojazdów zabytkowych na Warmii i Mazurach w 2016 r.

SAMOCHODOWE IMPREZY AMATORSKIE
Mistrzostwa Warmii i Mazur Rally Sprint 2016
Klasa K1
I Miejsce – Karol Kaczyński [Lubawski Klub Rajdowy] / Artur Haska [LKR]
II Miejsce – Piotr Frączek [Lubawski Klub Rajdowy] / Jarosław Przyborowski [LKR]
III Miejsce – Hubert Sągal [LKR]
Klasa K2
I Miejsce – Piotr Burdach [Lubawski Klub Rajdowy] / Grzegorz Burdach [LKR]
II Miejsce – Marek Korpowski [Lubawski Klub Rajdowy]
III Miejsce – Andrzej Poniewierka [Olsztyński Klub Rajdowy]
Klasa K3
I Miejsce – Krzysztof Lendas [A. Warmiński] / Maciej Łach [A. Warmiński]
II Miejsce – Krzysztof Samulewicz [Olsztyński Klub Rajdowy]
III Miejsce – Tomasz Śliwiński [A. Mazurski]
Klasa K4
I Miejsce – Łukasz Markiewicz [Olsztyński Klub Rajdowy] / Marcin Majewski [OKR]
II Miejsce – Kamil Piaścik [A. Nowomiejski]
III Miejsce – Paweł Cichowski [A. Mazurski]
Klasa HR
I Miejsce – Zdzisław Raczko [OKM] / Tomasz Mendelski [OKM]
II Miejsce – Marcin Derewońko [OKM] / Marcin Józefowicz [OKM]
Klasa Gość
I Miejsce – Marcin Kurp [A. Warmiński]
II Miejsce – Łukasz Grzywna[OKR] / Andrzej Poniewierka [OKR]
III Miejsce – Zbigniew Staniszewski [A. Polski]
Klasyfikacja Generalna
I Miejsce – Łukasz Markiewicz [Olsztyński Klub Rajdowy] / Marcin Majewski [OKR]
II Miejsce – Kamil Piaścik [A. Nowomiejski]
III Miejsce – Paweł Cichowski [A. Mazurski]

RAJDY SAMOCHODOWE
Szuter Cup – Szutrowy Puchar 2016
Cykl 5 rajdów samochodowych na nawierzchni szutrowej, dla kierowców posiadających licencję, zorganizowany przy współpracy 3 Automobilklubów na terenie 3 Okręgów PZM: Olsztyn, Białystok, Gdańsk. To drugi w Polsce, zaraz po Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Śląska, tak duży cykl, cieszący się tak dużą popularnością. Przede wszystkim ceniony wśród zawodników.
Klasa K2
I Miejsce – Marcin Skuracz [A. Warmiński] / Magdalena Milewska [A. Warmiński]
II Miejsce – Sebastian Chrzanowski [A. Warmiński] / Adam Binięda [A. Warmiński]
III Miejsce – Konrad Dudziński [OKR]
Klasa K1
I Miejsce – Emil Konopiński [A. Warmiński] / Konrad Iwon [A. Polski]
II Miejsce – Maciej Abramowicz [A. Podlaski]
III Miejsce – Bogdan Jankowski [A. Rzemieślnik] / Grzegorz Rochna [A. Rzemieślnik]
Klasa OPEN
I Miejsce – Krzysztof Polak [A.Łódzki] / Jakub Mroczkowski [A. Rzemieślnik]
II Miejsce – Krzysztof Skiba [OKR] / Bartłomiej Wyszkowski [A. Polski]
III Miejsce – Karol Gołębski [ A. Kielecki] / Tomasz Borko [A. Polski]
Klasa Gość FWD (kierowca licencja międzynarodowa[R] + napęd przód)
I Miejsce – Maciej Mielniczyn [A. Sudecki] / Daniel Leśniak [A. Sudecki]
II Miejsce – Radosław Typa [A. Rzemieślnik]
III Miejsce – Tomasz Gryc [A. Orski] / Michał Kuśnierz [A. Orski]
Klasa Gość RWD (kierowca licencja międzynarodowa[R] + napęd tył)
I Miejsce – Krzysztof Tomasz Bubik [A.Warmiński] / Zbigniew Lipski [A.Warmiński]
II Miejsce – Paweł Poletyło [A. Rzemieślnik]
III Miejsce – Kamil Skóra [OKR] / Marcin Majewski [OKR]
Klasa Gość AWD (kierowca licencja międzynarodowa[R] + napęd na obie osie)
I Miejsce – Zbigniew Staniszewski [A. Polski] / Sebastian Rozwadowski [A. Warmiński]
II Miejsce – Radosław Raczkowski [A. Podlaski]
III Miejsce – Maciej Stolarski [PSM Offroad Białystok] / Łukasz Struk [A. Podlaski]
Klasyfikacja Generalna RO (Rajd Okręgowy - kierowcy z niższą licencją[RN])
Mistrzowie – Marcin Skuracz [A. Warmiński] / Magdalena Milewska [A. Warmiński]
Wicemistrzowie – Konrad Dudziński [OKR]
II Wicemistrzowie – Sebastian Chrzanowski [A. Warmiński] / Adam Binięda [A. Warmiński]
Klasyfikacja Generalna Gość (kierowcy z licencją międzynarodową)
Mistrzowie – Zbigniew Staniszewski [A. Polski] / Sebastian Rozwadowski [A. Warmiński]
Wicemistrzowie – Radosław Raczkowski [A. Podlaski]
II Wicemistrzowie – Maciej Stolarski [PSM Offroad Białystok] / Łukasz Struk [A. Podlaski]

WYRÓŻNIENIA
RALLYCROSS - Puchar Polski OPONEO Rallycross 2016
Klasa SuperNational
Mistrz Polski - Grzegorz Łazarewicz (Lubawski Klub Rajdowy)

WYŚCIGI SAMOCHODOWE – Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 2016
Klasa DN-8.2
Mistrz Polski - Bartosz Idźkowski (Automobilklub Wielkopolski)

WYŚCIGI SAMOCHODOWE – Mistrzostwa Polski wyścigu jednogodzinnego (Hour Race) 2016
Mistrz Polski - Maciej Marcinkiewicz (Automobilklub Wielkopolski)

WYŚCIGI GÓRSKIE – Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski 2016
Grupa E0/PL
Wicemistrz Polski - Eugeniusz Kurlikowski (Automobilklub Nowomiejski)
RAJDY SAMOCHODOWE – Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 2016
Klasa HR4
Mistrz Polski - Marcin Kurp (Automobilklub Warmiński)
RAJDY TERENOWE – Mistrzostwa FIA Strefy Europy Centralnej oraz Rajdowe Mistrzostwa Polski Samochodów Terenowych 2016

Magdalena Duhanik-Persson (Motoklub Olsztyn)
II Wicemistrz Polski Pilotów
Wicemistrzyni Strefy Europy Centralnej w Cross Country
Mistrzyni Ladies Cup Cross Country
Marcin Łukaszewski (Motoklub Olsztyn)
II Wicemistrz Polski Kierowców
Wicemistrz Strefy Europy Centralnej w Cross Country
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

zobacz informacje z ostatnich 24h

Kto jest Kim - Kto.wm.pl

Zbigniew Staniszewski

Ocena: - (brak głosów)

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB