Koszykarze Stomilu na szczycie III ligi

2017-01-08 18:40:15 (ost. akt: 2017-01-08 22:29:39)
ilustracja do treści

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Bez najmniejszych problemów Stomil Olsztyn ograł w niedzielę u siebie Itago Gdynia. Inna sprawa, że rywale przyjechali w mocno osłabionym składzie.

• Stomil Olsztyn — Itago Gdynia 91:43 (26:9, 25:7, 25:7,15:20)
STOMIL: Bednarczyk 8, Szachniewicz 2, Reszka 6, Podgórski 6, Panewski 14, Chudzik 8, Włodarczyk 15, Andrusiewicz 6, Specyalski 13, Glabas 13

Był to drugi mecz tych drużyn w tym sezonie. W pierwszym, wyjazdowym, Stomil wygrał różnicą 20 punktów. Teraz przewaga olsztynian okazała się jeszcze większa. Drużyna z Gdyni przyjechała do stolicy Warmii i Mazur w okrojonym składzie i od pierwszych minut było widać, że gospodarze nie będą mieli większych problemów z odniesieniem szóstego zwycięstwa w sezonie.

Po dwóch kwartach Stomil prowadził już 51:16. Rywale zostali totalnie zdominowani. W żadnej z trzech pierwszych odsłon ich dorobek punktowy nie był zapisywany dwoma cyframi. Dopiero w ostatniej kwarcie, kiedy trener gospodarzy Piotr Wirchanowicz wpuścił na boisko graczy, którzy nie spędzali do tej pory zbyt wielu minut na parkiecie, gdynianie nieco podreperowali swój dorobek.

— Przy takiej różnicy punktowej zawodnicy podświadomie tracą koncentrację. Widząc dużą przewagę dałem pograć tym, którzy na co dzień grają mniej. No i młodzież zaprezentowała się z całkiem dobrej strony. Na pewno robimy w naszej grze postępy, co było widać w tym meczu. Musimy jednak jeszcze lepiej przygotować się pod względem kondycyjnym — powiedział Wirchanowicz.