Piątek, 20 kwietnia 2018. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Benediktas Vanagas i Sebastian Rozwadowski są już w drodze na Dakar

2016-12-27 14:56:51 (ost. akt: 2016-12-27 15:20:25)
Ekipa  pojedzie pod numerem startowym 326 w specjalnie zaprojektowanych kombinezonach z litewską Pogonią i polskim Białym Orłem.

Ekipa pojedzie pod numerem startowym 326 w specjalnie zaprojektowanych kombinezonach z litewską Pogonią i polskim Białym Orłem.

Autor zdjęcia: Mat. Pitlane

We wtorek (27 grudnia) na lotnisku w Wilnie pożegnano Benediktasa Vanagasa i Sebastiana Rozwadowskiego, którzy wraz z początkiem nowego roku, rozpoczną zmagania podczas Rajdu Dakar 2017.

Dziś z wileńskiego lotniska na Rajd Dakar 2017 wyruszył zespół General Finance team Pitlane. Licząca 16 osób ekipa, do Buenos Aires dotrze jutro wieczorem. Później zespół uda się do Asunción (stolicy Paragwaju), skąd 1 stycznia 2017 roku ruszy rajd.

Litwesko-polska załoga pojedzie Toyotą Hilux i będzie miała do pokonania prawie 10 tysięcy kilometrów na bezdrożach Paragwaju, Argentyny i Boliwii. Benediktas Vanagas i Sebastian Rozwadowski w Rajdzie Dakar, po raz pierwszy w parze, wystartowali przed rokiem.

— W tym Dakarze najważniejsza dla nas będzie dyscyplina. Prędkość jest oczywiście ważna, ale końcowy wynik będzie przede wszystkim zależał od dyscypliny i determinacji ekipy“ — mówił Benediktas Vanagas.

— Oczekiwania wszystkich z roku na rok są większe, a na Dakarze każdego roku przybywa doskonałych nazwisk na liście startowej, w związku z tym coraz trudniejsze zadania przed nami. Ale dzięki doświadczeniu zdobytemu podczas ostatniego rajdu oraz ostatnich czterech Dakarów Benediktasa mamy nadzieję zaprezentować się bardzo dobrze i walczyć o miejsce w pierwszej 15-20-tce — dodał Sebastian Rozwadowski.Na temat duetu Vanagas-Rozwadowski wypowiedział się między innymi Rafał Sonik:
— Sporo rozmawialiśmy przed rokiem i obserwowałem ten duet. Polacy i Litwini mają kawał wspólnej historii – i to pięknej historii. Dlatego bardzo mnie cieszy, że tamta więź między naszymi narodami niejako odradza się w załodze Toyoty, która pracuje i walczy na wspólny sukces. Polacy mają w sobie gen dzielności, ale Litwini również go posiadają. Dlatego jestem pewien, że w zbliżającym się Dakarze Benediktasa i Sebastiana stać na bardzo wiele. Trzymam kciuki za to, by zeszłoroczne doświadczenia przekuli w styczniu w sukces — powiedział zwyciezca Rajdu Dakar 2015 w kategorii quadów.


Źródło: General Finance team Pitlane
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB