Jastrzębski Węgiel pokonany! Indykpol AZS Olsztyn wygrywa 3:1

2016-12-22 22:14:31(ost. akt: 2016-12-22 23:29:36)

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Po trudnym i zaciętym spotkaniu, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn pokonali przed własną publicznością 3:1 z Jastrzębskim Węglem. Tym samym zrewanżowali się za przegrany pojedynek na inaugurację sezonu. MVP meczu został Wojciech Włodarczyk.

W ostatnim tegorocznym spotkaniu, rywalem podopiecznych Andrei Gardiniego byli siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Początek spotkania należał zdecydowanie do naszych zawodników, którzy bardzo szybko prowadzili już 7:2. Z rytmu nie wybiła ich nawet przerwa, którą dla swojej ekipy wziął trener Mark Lebedew. Akademicy przez chwilę utrzymywali kilku punktową, bezpieczną przewagę, ale nie ustrzegli się błędów. Te skrupulatnie były wykorzystywane przez rywali, którzy doprowadzili do wyrównania 14:14. Od tego momentu można było obserwować grę punkt za punkt, w której obie ekipy na zmianę wychodziły na prowadzenie. Niestety przy stanie 24:24 serwis zepsuł Jakub Kochanowski, a swoją szansę na zagrywce wykorzystał Hidalgo Oliva. Tym samym pierwszego seta, 26:24 wygrał Jastrzębski Węgiel.

Drugą partię lepiej zaczęli goście, którzy po kilku minutach wyszli już na prowadzenie 5:2. Mimo usilnych prób odrobienia strat, siatkarze Indykpolu AZS Olsztynie nie byli w stanie doprowadzić do wyrównania. Z przebiciem szczelnego bloku gości, problemy miał nawet olsztyński as, Jan Hadrava. Na szczęście gdy nasz atakujący wszedł na zagrywkę, olsztynianom udało się wyrównać (13:13). Wyrównany bój przerwali gospodarze, którzy błyskawicznie wyszli na prowadzenie (19:17) i systematycznie powiększali przewagę. Dobra końcówka zapewniła pewną wygraną 25:18.

Wyrównany początek trzeciej partii, przerwali dopiero Akademicy, którzy wykorzystali swoją szansę i odskoczyli rywalom na trzy punkty (8:5). Niestety odrobinę dekoncentracji olsztynian, wykorzystali goście i doprowadzili do wyrównania 13:13. Od tego momentu, podobnie jak w poprzednich setach, mogliśmy oglądać grę punkt za punkt. Zaciętą rywalizację w końcówce, zwycięstwem 25:23 zakończyli siatkarze Indykpolu.

Kolejny set był już prawdziwą siatkarską wojną. Żadna z ekip nie chciała odpuścić choćby punktu. Przez całą część meczu, żadna ze stron nie była w stanie zyskać większej przewagi. W trudnych momentach, nieoceniona była pomoc wspomnianego Hadravy, Wojciecha Włodarczyka i Adriana Buchowskiego. Na szczęście górą w czwartym secie okazali się podopieczni Andrei Gardiniego, wygrywając 27:25 i całe spotkanie 3:1.