Indykpol AZS Olsztyn pewnie pokonał Cuprum Lubin

2016-12-14 20:17:44(ost. akt: 2016-12-14 21:09:54)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn po raz kolejny w tym sezonie udowodnili swoją wysoką formę i pewnie pokonali ekipę Cuprum Lubin 3:1. MVP meczy wybrany został Aleksander Śliwka.

W środowy wieczór olsztyńscy siatkarze w wyjazdowym spotkaniu zmierzyli się z drużyną Cuprum Lubin. Sam początek meczu był bardzo wyrównany. Grę punkt za punkt, dopiero w połowie inauguracyjnego seta przerwali podopieczni Andrei Gardiniego, którzy między innymi dzięki skutecznym atakom i zagrywkom Aleksandra Śliwki, systematycznie zwiększali swoją przewagę nad gospodarzami i wygrali pierwszą odsłonę 25:19. Wraz z wznowieniem gry, do ataku rzucili się gracze Cuprum, którzy w pewnym momencie prowadzili już 4:1. Na szczęście nasi siatkarze szybko odrobili stratę i doprowadzili do wyrównania 5:5. W dalszej części seta, ponownie mogliśmy obserwować wyrównany bój i walkę o każdą piłkę. Dzięki mocnemu atakowi Jana Hadravy, Indykpolowi udało wyjść na prowadzenie (16:15) i systematycznie zdobywać przewagę. Dobra końcówka akademików zapewniła wygranie kolejnego seta 25:22.

Po regulaminowej przerwie, trzecią odsłonę lepiej zaczęli zawodnicy z Olsztyna. Wtedy jednak przebudzili się zawodnicy trenera Georghe Cretu i nie tylko odrobili straty, ale też lepiej wytrzymali nerwową końcówkę, wygrywając partię 25:21. W czwartym secie, podobnie jak przez większość meczu, obserwowaliśmy walkę punkt za punkt. Mimo dobrej gry w przyjęciu i problemów rywali z wykończeniem ataku, akademicy nie potrafili odskoczyć rywalom, którzy systematycznie odrabiali straty. Na szczęście dobra końcówka siatkarzy Indykpolu pozwoliła na wygranie partii 25:23 oraz całego spotkania 3:1. Tym samym z Lubina udało się przywieźć kolejne trzy punkty.

Już w najbliższą niedzielę (18 grudnia) o godz. 15 w hali Urania, podopieczni Andrei Gardiniego zmierzą się z Cerradem Czarni Radom.