Indykpol AZS Olsztyn pokonał Lotos Trefl Gdańsk!

2016-12-10 06:23:10(ost. akt: 2016-12-10 11:40:21)

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn pokonali przed własną publicznością, ekipę Lotosu Trefl Gdańsk 3:2. Zawodnikiem meczu wybrano Jana Hadravę.

W piątkowy wieczór, podopieczni Andrei Gardiniego zmierzyli się z Lotosem Trefl Gdańsk. Mimo dobrego początku gości, to właśnie siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn systematycznie zyskiwali przewagę i byli górą w każdym aspekcie. Duży wkład w dobrą grę olsztynian, miel zwłaszcza Aleksander Śliwka oraz Jan Hadrava. O ile w pierwszym secie, różnice między ekipami nie były aż tak widoczne (25:21), to w drugim nasi zawodnicy całkowicie zdominowali gdańszczan i rozbili ich 25:14.

Regulaminowa przerwa nieco wybiła z rytmu siatkarzy z Olsztyna, co skrzętnie wykorzystali podopieczni Andrei Anastasiego, wygrywając trzecią odsłonę 25:21. W czwartej partii, na parkiecie istnieli tylko goście, którzy złapali wiatr w żagle i pewnie wygrywając seta (25:13) doprowadzili do tie-breaka. Jego początek należał do ekipy Lotosu Trefl, jednak skuteczna walka i zaangażowanie naszych siatkarzy opłaciło się. Wyrównaną walkę w decydującej partii, lepiej zakończyli zawodnicy Indykpolu AZS, którzy wygrali zarówno piątego seta (16:14) jak i cały mecz 3:2.

Już w najbliższą środę (14 grudnia) o godz. 18, drużyna Indykpolu AZS Olsztyn zmierzy się na wyjeździe z Cuprum Lubin. Relację z meczu przeprowadzi Polsat Sport.