Sobota, 21 października 2017. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Grand Slam 2017 w Olsztynie! Cały świat znowu nad Krzywym

2016-12-07 12:00:00 (ost. akt: 2016-12-07 14:44:35)
Turniej nad jeziorem Krzywym zostanie rozegrany od 20 do 23 lipca, czyli tuż przed mistrzostwami świata, dlatego do stolicy Warmii i Mazur przyjedzie praktycznie cała światowa czołówka

Turniej nad jeziorem Krzywym zostanie rozegrany od 20 do 23 lipca, czyli tuż przed mistrzostwami świata, dlatego do stolicy Warmii i Mazur przyjedzie praktycznie cała światowa czołówka

SIATKÓWKA PLAŻOWA\\\ Klamka już zapadła! Od 20 do 23 lipca do Olsztyna zjadą najlepsze plażowe duety na świecie, które nad jeziorem Krzywym będą rywalizować o sławę i duże pieniądze, bowiem w puli nagród będzie aż 350 tysięcy dolarów.

Kilka miesięcy temu wielu sympatyków sportu na Warmii i Mazurach lekko zmroziła pogłoska o przeniesieniu turnieju z Olsztyna do Gdyni, która podobno już „przebierała nogami”. Informację tę dementuje jednak stanowczo Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

— Gdynia nigdy nie była kontrkandydatem Olsztyna! A że mamy już zapewnienia prezydenta miasta i marszałka województwa, więc kolejnego Grand Slama na pewno robimy w Olsztynie. Dobrze się złożyło, że turniej odbędzie się tuż przed mistrzostwami świata, bo dzięki temu do stolicy Warmii i Mazur cały świat przyjedzie. Oczywiście poszukujemy kolejnych sponsorów z regionu, którzy pomogliby nam w organizacji turnieju, bowiem koszty nie są małe. Powiem tylko, że zgodnie z wymogami FIVB same nagrody to 350 tysięcy dolarów. A przecież do tego dochodzą jeszcze koszty budowy stadionu, transportu oraz zakwaterowania zawodników, trenerów i działaczy — wylicza prezes PZPS, a jego słowa potwierdza Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.

— W projekcie budżetu zapisaliśmy 780 tysięcy złotych na organizację turnieju siatkówki plażowej. Co prawda poprzednio była to trochę wyższa kwota, ale dzisiaj po prostu na tyle nas stać — wyjaśnia prezydent Grzymowicz (cały koszt imprezy wyniesie około trzech milionów złotych).

Poprzednie dwie edycje olsztyńskiego turnieju zebrały bardzo pochlebne opinie. — Rzeczywiście od strony organizacyjnej wszystko było zapięte na ostatni guzik — nie ma wątpliwości Jacek Kasprzyk. — Wszyscy nam też zazdroszczą miejsca. Wydawało się, że Stare Jabłonki trudno będzie zastąpić, a dzisiaj mówi się tylko o Olsztynie. Rzadko się zdarza, żeby tego typu imprezy były organizowane w miejscach tak znakomicie przystosowanych. Przecież wszystkie szatnie, prysznice czy toalety mieszczą się w budynkach, a nie w namiotach lub toi-toiach. No i oczywiście pięknie zlokalizowane boiska. To jest ta nowa jakość, którą do Grand Slama wprowadzili Polacy.

Wciąż nieznana jest jednak nazwa turnieju. — Być może pojawi się w niej też sponsor główny imprezy — zaznacza prezes Kasprzyk. — Wiadomo tylko, że nazwa nie może być zbyt długa, bo ten temat również ściśle regulują przepisy FIVB. Poza tym będzie to turniej czterogwiazdkowy, wyżej w hierarchii stoją jedynie pięciogwiazdkowe, w których pula nagród wynosi aż 800 tysięcy dolarów, co przy obecnym kursie wynosi grubo ponad trzy miliony złotych. Żeby taki turniej zbilansować, musielibyśmy wybudować trybuny na dziesięć tysięcy miejsc i sprzedawać bilety, a my mamy przecież umowę z władzami Olsztyna, że część miejsc musi być bezpłatna — kończy Jacek Kasprzyk.

Według nieoficjalnych informacji, lipcowy turniej zostanie rozegrany według nowych zasad. Przede wszystkim nie będzie już fazy grupowej, dzięki czemu imprezę uda się rozegrać w cztery dni. Według poprzedniej formuły, w poniedziałek zaczynały się eliminacje, w sobotę był finał kobiet, a w niedzielę decydujące mecze rozgrywali mężczyźni. A teraz od początku będzie obowiązywała rywalizacja pucharowa, czyli przegrywający odpada.

Poza tym krótszy turniej wymaga też mniej boisk, więc powstaną tylko trzy zamiast pięciu.

ARTUR DRYHYNYCZ

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. STADION DLA OLSZTYNA #2290584 | 83.9.*.* 20 lip 2017 09:42

  GDZIE JEST STADION PANIE PREZYDENCIE -WSTYD

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Em #2286030 | 89.228.*.* 14 lip 2017 00:26

  Stare Jabłonki... A Olsztyn...nie ma porównania.. Atmosfera dno...prowadzący gorzej niż źle.. Tylko Ci co byli w Starych Jabłonkach wiedzą jak ta impreza wyglądać...

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Aga #2187120 | 31.0.*.* 21 lut 2017 18:17

  Super! Bardzo się cieszę :) rok temu bylo rewelacyjnie, świetna impreza!

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. rut #2130856 | 89.228.*.* 8 gru 2016 21:29

  brednie: wystarczy spytać polskich zawodników i zawodniczki co do zdania nt. "dobrej roboty" organizatora: brak promocji wydarzenia, bardzo słabe accomodation, problemy z transportem, brak frekwencji na trybunach, mało atrakcji dodatkowych, atmosferę odpuszczę bo to subiektywne... jak to porównywać do SJ p. Kasprzak???

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. ? #2129810 | 88.156.*.* 8 gru 2016 11:17

  Kibice Stomilu beda budowac drugie boisko treningowe tym razem dla grup mlodzierzowych. Prezydencie nie wstyd Panu?

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (11)