Tomasz Szewczak kolejny raz mistrzem świata

2016-11-28 08:56:37(ost. akt: 2016-11-28 09:18:19)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Tomasz Szewczak jest niczym dobre wino: im starszy, tym lepszy — 39-letni olsztynianin został właśnie wicemistrzem świata w walkach (kat. do 94 kg)!
To drugi srebrny i piąty w ogóle medal MŚ w karierze Szewczaka, który w 2011 roku był mistrzem świata. W drodze na podium we Wrocławiu zawodnik Olsztyńskiego Stowarzyszenia Ju Jitsu i Judo pokonał Szwajcara Robina Eberle (przed czasem), Francuza Regisa Levrela (17:13) i Melvina Schola z Holandii (11:10), przegrywając dopiero w finale ze Słoweńcem Benjaminem Lahem (7:29). Brąz zdobyli Schol i Rosjanin Dmitrij Marczenko. Bliski szczęścia w kat. 85 kg był klubowy kolega Szewczaka, Tomasz Krajewski, który po przegranej na inaugurację z Francuzem Sebastienem Martym odniósł w repasażach aż pięć zwycięstw (!), ale w walce o brąz uległ Williamowi Seth Wenzelowi ze Szwecji i zajął piąte miejsce. Z kolei siódmy w kat. +94 kg był Jacek Szewczak.