Piąta porażka KKS Olsztyn

2016-11-21 08:37:41(ost. akt: 2016-11-21 08:45:42)

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

KKS Olsztyn poniósł piątką porażkę, tym razem u siebie z grającym w... ekstraklasie Widzewem Łódź. Nie, to nie pomyłka — w zespole z Pabianic grały czołowe koszykarki łódzkiego klubu, który ma na to stosowną umowę.
• KKS Olsztyn —
Grot Pabianice 52:61 (10:17, 10:14, 18:16, 14:14)

KKS: Zajączkowska 19, Markiewicz 14, Wichłacz 6, Burandt 2, N.Żukowska 2 oraz Michalak 7, Mońko 2, Zdrada, Bałdyga, K. Żukowska, Kalinowska
Nic dziwnego, że wzmocniony Grot od razu uzyskał wyraźne prowadzenie. Olsztynianki mimo że długo nie mogły znaleźć sposobu na agresywną obronę gości, to w połowie drugiej kwarty zrównały się z rywalkami (17:17), które... na więcej już im nie pozwoliły. Grot prowadził już nawet 12 punktami, jednak KKS — głównie dzięki Kseni Zajączkowskiej i Joannie Markiewicz — na pięć minut przed końcem doprowadził do stanu 50:51. I kto wie, jak zakończyłoby się to spotkanie, gdyby nie zejście Markiewicz z parkietu za pięć fauli. — Grot, tak jak i my, jest pod ścianą, a że ekstraklasa nie grała, więc pierwszy raz, i to właśnie w tym meczu, w zespole Pabianic pojawiły się czołowe zawodniczki Widzewa — tłumaczył trener KKS Tomasz Sztąberski. — Dziewczynom nie mogę odmówić ambicji, natomiast zabrakło im skuteczności. Emocje znów wzięły górę nad spokojem i precyzją...
26 listopada KKS zagra na wyjeździe z SMS PZKosz II.

• Inne mecze 8. kolejki: AZS Uniwersytet Gdański — Lider Pruszków 67:61, Supravis Sisu Bydgoszcz — SMS PZKosz II Łomianki 45:44, Politechnika Gdańska — Mon-Pol Płock 47:50, AZS Uniwersytet Warszawski — SMS PZKosz 39:57. Awansem: Lider — Sokołów SA 52:39.