Indykpol AZS Olsztyn – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3

2016-11-18 22:58:34(ost. akt: 2016-11-19 08:31:11)

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Hit 9. kolejki siatkarskiej PlusLigi nie zakończył się pomyślnie dla ekipy Indykpolu AZS Olsztyn. W meczu na szczycie lepszy okazał się Mistrz Polski - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która pokonała akademików 3:0.
Indykpol AZS Olsztyn – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (19:25, 16:25, 21:25)

Indykpol AZS: Woicki, Zniszczoł, Pliński, Palacios, Buchowski, Hadrava, Żurek (libero) oraz Zniszczoł, Boswinkel, Śliwka, Włodarczyk

ZAKSA: Konarski, Wisniewski, Deroo, Toniutti, Bieniek, Buszek, Zatorski (libero)

MVP: Dawid Konarski

Piątkowy pojedynek odbył się przy pełnych trybunach hali Urania. O ile początek pierwszej partii był bardzo wyrównany, to już w drugiej części dominowali tylko przyjezdni. Dobra postawa Mateusza Bieńka i Sama Deroo w połączeniu z błędami olsztyńskich siatkarzy zakończyła seta wynikiem 19:25 dla gości.

Druga część meczu należała już wyłącznie do ZAKSY. Łukasz Wiśniewski i Rafał Buszek co chwila nękali obronę Indykpolu i dokładali kolejne oczka w punktacji. Sytuacji olsztynian nie poprawiło nawet pojawienie się na parkiecie Aleksandra Śliwki i Jakuba Kochanowskiego. Niestety drugi set również należał do Mistrza Polski (16:25).

Po przerwie nie doszło do wielkiej rewolucji, dlatego podopieczni Andrei Gardiniego nadal musieli zmagać się ze skutecznymi atakami gości, którzy już na początku trzeciego seta zdobyli kilkupunktową przewagę. W odrabianiu strat pomagał m.in. Jan Hadrava i to właśnie po jego asie serwisowym, Indykpol zmniejszył przewagę ZAKSY do dwóch punktów (19:21). Jednak czujność i dobra organizacja gry pozwoliła gościom na spokojne dogranie końcówki i wygranie całego pojedynku 3:0.

Kolejny pojedynek ekipa Indykpolu AZS Olsztyn rozegra w przyszłą sobotę, na wyjeździe z Asseco Resovią Rzeszów. Początek meczu o godzinie 20:00, a bezpośrednią relację przeprowadzi stacja Polsat Sport.