Stomil Olsztyn wygrał mecz na śniegu

2016-11-09 20:10:23(ost. akt: 2016-11-10 08:32:49)
Stomil Olsztyn pokonał dziś w zaległym meczu MKS Kluczbork 1:0. Bramkę dla olsztyńskiej drużyny, w 41. minucie zdobył Arkadiusz Czarnecki.

Ponad dwa tygodnie po pierwotnym terminie, Stomil Olsztyn podjął przed własną publicznością MKS Kluczbork. Jeszcze przed meczem, murawę olsztyńskiego stadionu pokrył gruby śnieg. Który później w znacznym stopniu utrudniał grę piłkarzom obu drużyn.

Adam Łopatko nie dokonał zmian w meczowej jedenastce, więc na boisku zobaczyliśmy tych samych zawodników, którzy w miniony weekend 3:1 pokonali Bytovię Bytów.

Piłkarze Stomilu swoją pierwszą dobrą sytuację mieli tuż po rozpoczęciu spotkania. Jednak z powodu warunków panujących na boisku, Tsubasa Nishi nie potrafił obrócić się i skutecznie strzelić. Tuż przed końcem pierwszej połowy, Grzegorz Lech spróbował swojej szansy strzałem z dystansu, jednak piłka odbiła się od słupka i bramkarza. Na szczęście w odpowiednim miejscu znalazł się Arkadiusz Czarnecki, który wpakował piłkę do bramki.

Szansę na zdobycie drugiej bramki, podopieczni Adam Łopatko mieli również na początku drugiej połowy, kiedy to w 52. minucie w polu karnym sfaulowany został Marcel Ziemann. Niestety "jedenastki" nie wykorzystał Lech. Goście próbowali jeszcze wyrównać, jednak do końca spotkania wynik już nie uległ zmianie.

W najbliższą sobotę (12 listopada) o godz.17, piłkarze Stomilu zmierzą się na wyjeździe z Wigrami Suwałki.