Stomil Visacom Olsztyn zagra z Medykiem Konin

2016-11-02 12:05:22(ost. akt: 2016-11-02 12:07:16)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

To będzie duże wydarzenie. Dzisiaj na Dajtkach Stomil Visacom Olsztyn zagra w 1/8 finału Pucharu Polski kobiet z Medykiem Polomarket Konin, najlepszą obecnie polską drużyną. Pierwszy gwizdek o godz. 11.30.
Faworytem z pewnością jest drużyna gości. Medyk to od kilku lat najlepsza polska drużyna kobieca. W trzech ostatnich sezonach zdobywał mistrzostwo kraju i zmierza właśnie po kolejne, bo w obecnych rozgrywkach ekstraligi wygrał jak dotychczas wszystkie dziesięć spotkań.

Siedmiokrotnie sięgał też po Puchar Polski. Kilka tygodni temu o koniniankach było głośno ze względu na dramatyczny bój z włoską Brescią o awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Polska drużyna wygrała u siebie 4:3, choć 20 minut przed końcem przegrywała 1:3. W rewanżu lepsze były Włoszki, które wygrały 3:2 i dzięki większej liczbie goli strzelonych na wyjeździe awansowały do kolejnej rundy. Jednak i ten mecz miał swoją dramaturgię, bo jeszcze w 85. minucie było 2:2.

Stomil Visacom na pierwszoligowym froncie rywalizuje z drugą drużyną Medyka. Oba zespoły spotykały się już pięć razy i tylko raz górą były olsztynianki (3:2). Pozostałe cztery mecze kończyły się wygranymi rywalek. Po słabszym początku obecnego sezonu i trzech kolejnych porażkach podopieczne trenera Dariusza Maleszewskiego mają za sobą serię pięciu spotkań bez porażki. Zdobyły w nich aż 13 punktów.

W poprzedniej rundzie Pucharu Polski nie zagrał ani Medyk, ani Stomil. Zespół z Konina dopiero teraz przystępuje do rywalizacji, natomiast olsztynianki miały spotkać się z ligowym rywalem KKP Bydgoszcz, ale klub ten wycofał się z pucharowych rozgrywek.

10. Stilon 2 3:26

• Jeszcze nikt w tym sezonie II ligi kobiet nie znalazł sposobu na olsztyńskiego beniaminka. Wliczając poprzednie rozgrywki, to OKS Stomil nie przegrał już od... 23 ligowych spotkań!