Pechowy ostatni kwadrans meczu i porażka Startu Nidzica w Zalewie

2016-10-30 19:48:50(ost. akt: 2016-10-30 19:52:17)

W sobotę (29 października) w meczu ostatniej 15 kolejki piłkarskiej Ligi Okręgowej gr.2 Start Nidzica przegrał na wyjeździe z Ewingami Zalewo 2:5 (1:1)
W ostatniej kolejce rundy jesiennej piłkarze Startu Nidzica udali się do Zalewa na mecz z miejscowymi Ewingami. Świetny przed tygodniem mecz z Fortuną Gągławki rokował nadzieję na kolejne zdobyte 3 punkty dla naszego zespołu, który broni się przed spadkiem do A-klasy.

Start mimo porażki w Zalewie 2:5 rozegrał niezłe spotkanie. Szkoda, że po raz kolejny daje o sobie znać słaba skuteczność mimo ,,prowadzenia'' gry. Mecz z Ewingami rozpoczął się od ataków gospodarzy. W 10 minucie swoim kunsztem bramkarskim popisuje się Karol Bruzda, który wybronił groźne uderzenie napastnika gospodarzy.

Start przeprowadza akcje skrzydłami. Po jednym z nich, w 24 minucie po rajdzie prawą stroną, kapitalnym uderzeniem popisuje się Daniel Pawęcki. Piłka po jego uderzeniu odbija się od obrońcy zalewian czym zupełnie zmyliła ich golkipera Kordiana Szramowskiego i wpadła do siatki gospodarzy.

Start rozochocony zdobyciem gola dąży do podwyższenia rezultatu. Szczęścia zabrakło Grzesiowi Walkiewiczowi, bo piłka po jego uderzeniu ląduje na poprzeczce gospodarzy. Niestety na minutę przed końcem I połowy Start dostaje gola do szatni. W pole karne Startu dynamicznie wszedł Wojciech Najmowicz, który doprowadził do remisu 1:1.

Po zmianie stron Start nadal gra swoje. Już w 47 minucie zdobywamy drugiego gola, a to za sprawą Pawła Sobotka. Uderzenie z rzutu wolnego naszego zawodnika po raz drugi ląduje w siatce gospodarzy. Szkoda, że nasi zawodnicy nie poszli za ciosem, bo rywal z Zalewa nie odpuścił i dążył do zmiany niekorzystnego rezultatu. Sztuka ta powiodła im się już w 55 minucie, kiedy po zagraniu piłki ręką w polu karnym Mateusza Karwackiego Ewingi doprowadziły do remisu 2:2.

Losy spotkania rozstrzygnęły się w ostatnim kwadransie gry, kiedy to z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Tomek Jaroszewski. Gospodarze wykazali się niezwykłą skutecznością, zdobywając w tym okresie trzy kolejne gole. Start również mógł zdobyć kolejne gole lecz niestety nie wychodziła ta sztuka naszym zawodnikom.

Start Nidzica przegrał po niezłym spotkaniu mecz 15 kolejki z Ewingami Zalewo 2:5. Wynik za wysoki jak na grę naszego zespołu, który sporymi fragmentami przeważał w tym meczu, lecz po raz kolejny grał zwłaszcza w ostatnim kwadransie bardzo nieskutecznie. Za tydzień Start Nidzica rozegra kolejny mecz na wyjeździe tym razem z Tęczą Miłomłyn, a będzie to jeden z dwóch pierwszych meczy rundy wiosennej rozegranych awansem.